Zonguldak Antalya uçak biletleri

2007 yılında hizmete giren Zonguldak Çaycuma Havalimanından uçak yolculuğu yaparak turizm cenneti Antalya kentine ulaşmak isteyenler biletleri almak için bilet satışı yapan sitelere girdiklerinde uçuş olmadığını göreceklerdir. Zonguldak şehir merkezine 50 kilometre uzaklıktaki havaalanından sadece Almanya Duesseldorf ve Dortmunda uçuş yapıldığı için Zonguldak Antalya uçak biletleri online aramaları netice vermeyecek ve sefer bulunamayacaktır. Çok fazla uçak kapasitesi bulunmayan Çaycuma Havalimanı sadece gurbetçi vatandaşlarımıza hizmet etmektedir. Bundan dolayı Antalya veya daha farklı mekanlara uçmak isteyenler en yakın havaalanlarını kullanmalıdır. 143 kilometrelik uzaklıkta bulunan Kastamonu Havaalanı veya 171 kilometrelik mesafede bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı değerlendirilebilir. Uçak sefer sayısı daha fazla olduğundan Ankara daha doğru bir karar olacaktır. Uçak biletleri fiyatları bileti ne kadar erken alınsanız o kadar daha uygun olacaktır.

Havayolu firmaları şehirler arası yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Zonguldak’tan Antalya’ya gitmek isteyen kişiler Esenboğa Havalimanından bilet alırlarsa biletin alındığı havayolu şirketi otobüsleri yolcularını Esenboğa’ya ulaştırmaktadır. Bilet saatlerine göre ayarlanan otobüsler Zonguldaklılar için de büyük kolaylık sunmaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanından Antalya bir gün içinde Pegasus ve Anadolujet firmalarının toplam 11 tane direkt seferi bulunmaktadır. Direkt seferler yolcuların tercihi olduğundan Ankara güzel bir seçimdir. Pegasus 06.00, 06.45 ve 19.30 saatlerinde uçmaktadır. Anadolujet firması ise 08.05, 10.45, 12.05, 14.05, 16.25, 18.00, 21.55 ve 23.55 saatlerinde Antalya Havalimanına uçmaktadır. Ortalama yolculuk süresi 1 saat 10 dakikadır. Zonguldak’tan Ankara’ya 3 saat 20 dakikalık karayolu da hesaba katılırsa toplam dört buçuk saatte Antalya’da olunur.

Karadeniz Bölgesinde buluna Zonguldak taş kömürü maden ocakları ile bilinmektedir. Kömür yataklarının bulunması kenti maden konusunda zenginleştirmiştir. Gemi ticareti, demir çelik fabrikası şehrin en önemli gelir kaynaklarıdır. Yaklaşık olarak 220 bin nüfusa sahip olan kente çalışmak amacı ile dışarıdan gelen insan sayısı çoğunluktadır. Balkanlar’dan gelen soğuk havanın tesirinde kalan kentte kış ayları daha soğuk geçer. Eski yerleşim yerlerinden olduğundan tarihinde Roma, Hititler, Pontus Rum Cemiyeti ve Osmanlı İmparatorluğu vardır. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaptığından olsa gerek Köprülü Cami, Halil Paşa Konağı gibi tarihi eserler çoktur. Ayrıca Cumayanı mağarası, Gökgöl Mağarası, Cehennem Ağzı Mağaraları gibi doğal güzellikleri de bulunmaktadır. Deniz kenarı olduğundan yazın denize girmek için gelen turist sayısı da oldukça fazladır.

Bir cevap yazın