Türkiye Irak uçak bileti varmı

Türkiye’den sınır komşusu olan Irak’a Bağdat, Basra, Necef’e aktarmasız ve Erbil ile Süleymaniye’ye aktarmalı uçuş olmak üzere birçok uçak şirketi 5 noktaya haftanın her günü karşılıklı uçak seferleri düzenlemektedir. Başta Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global ve Onur Air gibi Türk uçak şirketlerinin yanı sıra Iraqi Airways, Egypt Air, Emirates v.b. gibi daha birçok yabancı uçak şirketlerini de Türkiye – Irak uçak seferleri yapmaktadır. Irak ve Suriye’de savaş olduğu için yabancı uçak şirketleri Irak seferlerini Türkiye aktarmalı yapmakta, Türk uçak şirketleri direk uçuş yapmaktadırlar. Savaş döneminde Irak’a yabancı uçak şirketleri uçak seferlerini iptal etmiş, orada yaşayan Türk ve diğer ülke vatandaşlarını Türk Hava Yolları uçakları taşımıştı.

İstanbul, Ankara dışında birçok şehirden Irak uçak seferleri karşılıklı olarak yapılmakta, ancak İstanbul ve Ankara’dan Irak’a yapılan seferler direk uçuş, Diğer şehirlerden yapılan uçuşlar ise aktarmalı olarak yapılmaktadır. Türkiye – Irak uçak bileti fiyatları gidilecek şehre göre 600 .- TL’den başlayıp 5.000 .- TL’ye kadar farklılık göstermekte beraber erken rezervasyon yaptırdığınız takdirde çok daha uygun uçak bilet ücret seçenekleri bulunmaktadır.İstanbul – Bağdat seferleri 850.- TL’den başlayıp 5.000.- TL’ye kadar çıkmakta olduğu görmekteyiz ki bunun en büyük sebebi hesaplı olan seferler THY, Pegasus, Atlas Global gibi Türk uçak şirketlerinin aktarmasız sefer düzenlemeleri. Türkiye – Irak aktarmasız uçak seferleri yaklaşık 3 saat sürmekte, aktarmalı uçak seferleri ise aktarma yapılacak havalimanına göre 12 saate kadar çıkmaktadır.

Türkiye – Irak uçak bileti rezervasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, Irak’ın bazı şehirlerinde güvenlik problemi olduğu için seferlerde aksamalar ve ya rötarlar olabiliyor. Ancak son zamanlarda Irak içerisinde birçok güvenlik problemi yavaş yavaş çözüldüğü için bu gibi problemlerde en aza indirgendi. Türkiye’den birçok havalimanından kalkan uçaklar Irak’ın Bağdat, Basra, Necef’e direk uçuş, Erbil ve Süleymaniye’ye aktarmalı uçuşlar gerçekleşmekte ve bu uçuşlar 850.- TL ile 5.000.- TL arasındadır. Türkiye – Irak arası birçok noktadan birçok noktaya uçak seferi olduğu gibi bu uçak seferler arasında ki fiyat farklılıkları da direk uçuş ve aktarmalı uçuşlardan kaynaklanmaktadır.

Bir cevap yazın