Trabzon Zonguldak Uçak bileti

Trabzon ve Zonguldak arasında kara yolunda değil hava yoluyla yolculuk yapmak isteyen biri, uçak bileti araştırmaları sonucunda direk uçuş olmadığını bundan dolayı yakın diğer havalimanlarından uçması gerektiğine ulaşır. Otobüsle 863 kilometre olup yaklaşık 17 saat süren yolculuk meşakkatli olduğundan rahat olan uçak yolculuğu daha cazip olmaktadır, her iki şehirde havalimanı olmasına rağmen uçuş yoktur. Trabzon’da en yakın hava limanları yakınlık sırasına göre; Kastamonu, Ankara, Sabiha Gökçen Havalimanlarıdır. Seyahat edecek kişinin durumuna göre bu şehirlerden birine uçup havaalanındaki servis veya şehirlerarası otogardan Zonguldak’a geçmeleri gerekmektedir. Zonguldak Havalimanından Trabzon’a yakın olan şehirlere uçuş olmadığından diğer alternatifle yolculuk yapılmalıdır.

Yayla, kültür ve tarih turizm bölgesi olan Trabzon’dan, Zonguldak’a yakınlığından dolayı tercih edilebilecek yerlerden sadece Ankara ve Sabiha Gökçen’e direk uçuş yapılmakta diğer şehirlere ise aktarmalı ulaşım mevcuttur. Ankara’ya gün içerisinde Pegasus ve Anadolu Jet havayollarının 06.10, 10.00, 10.35, 13.55, 17.50, 21.35 ve 23.05 saatlerinde, Sabiha Gökçen’e ise sabah 06.00 ile gece 22.30 arasında on bir seferden uçak bileti bulunabilmektedir. Ankara’ya 9 adet ve Sabiha Gökçen’e 8 adet aktarmalı sefer yapılmakta, aktarmalı ve direk olmak üzere çok sayıda yapılan seferler uçak biletlerinin otobüs biletlerinden daha uygun ve cazip fiyatlarda olmasını sağlamakta bu yolcular için daha rahat bir yolculuk yapma imkânı doğurmaktadır.

Zonguldak’ın Cehennemağzı, Çayırköyü Su, Gölköy mağarası, Tieion Antikkenti gibi doğal güzellikleri görmek için Trabzon’dan Kastamonu’ya Pegasus’un 06.05, 08.45, 10.15 ve Türk Hava Yolları’nın 07.45’de aktarmalı saferleri vardır. Uçuş süresi 5 saat 30 dakika ile 10 saat 50 dakika arasında değişmekte, 07.45’te havalanan uçak 1 saat 55 dakikalık uçuştan sonra 09.40’ta Atatürk Havalimanı’na inmekte 2 saat 20 dakikalık beklemeden sonra 1 saat 15 dakikada 13.15’te Kastamonu Havalimanı’na inmektedir. Havalimanından 4 saatlik otobüsle yapılacak yolculuk sonunda Zonguldak’a ulaşılmakta, havalimanlarından Zonguldak’a Ankara’dan 3, İstanbul 4 buçuk saat sürmektedir. En az 2 ay öncesinde firmaların yapacağı kampanyalardan faydalanıp ucuz uçak bileti alınarak stressiz, konforlu ve lüks yolculuk yapılabilir.

Bir cevap yazın