Tokat Uçak Bileti Tur Paketleri

Yeşil ve mavi renklerin ahenk içinde muhteşem bir görüntü sunduğu Tokat şehri havayolu ulaşımı bakımından da son dönemlerde özellikle gelişim göstermekte birlikte uçak bileti le sayahatlar için herkese uygun tur paketleri sunmaktadır. Tokat havalimanına uçuşlar ülkemizin birçok şehrinden gerçekleşmektedir. AnadoluJet, Bora Jet uçak ile Tokat’a düzenli seferler düzenlemektedir.
Tokat nüfusu toplam 598.708 dir. Aynı zamanda bölgenin yüz ölçümü 10.071 m2 dir. Tokat şehrine komşu olan şehirler Samsun, Sivas, Yozgat ve Amasya illeridir. Bölgede Turhal, Pazar, Sulusaray, Yeşilyurt, Başçiftlik, Almus, Taşova ilçeleri bulunmaktadır. Deveci dağlarının kuzey yamaçlarından Yeşil ırmağa doğru akan bir akarsu vadisinin yamaçlarında kurulmuştur. Çamlıbel, Bugalı, Deveci, Mamu, Yaylacık önemli yükseklikleridir. Tozanlı Kolu, Tokat Kolu, Güllin Kolu, Çekerek Kolu, Cırcır Kolu, Kuruçay Kolu ise bölgenin akarsularıdır. Tokat kebabı, çemen, keşkek, kuşburnu, bağ yaprağı, gözleme, pekmez, Cevizli çöreği, Tokat mutfağını zenginleştirmektedir. Karadeniz İklimi, İç Anadolu İklimi ve Orta Karadeniz İklimi görülür. Ortalama sıcaklık 14 derecedir. Yağışlar bölgede aylara göre değişmektedir.

Tokat Kalesi, Tokat şehrinin tarihi yapılarındandır. Tokat Kalesinin bulunduğu kayalıklar tamamen doğaldır ancak içerisinde yer alan odalar insan eli ile yapılmıştır. Kalenin 5. veya 6. yüzyıllıkta inşa edildiği düşünülmektedir. Ballıca Mağarası da bölgenin turizm açısından sık sık ziyaret edilen yerlerindendir. Ballıca Mağaraları Ballıca Köyü’nde bulunmaktadır. Çamurlu salonu, havuzlu salonu, fosil salonu bulunmaktadır. Reşadiye ile Ordu ilçeleri arasında bulunan Selemen Yaylası ise Tokat’ın konaklama açısından geniş ölçüde tercih edilen bölgesidir. Yavuz Sultan Selim’in Çaldıran Savaşından sonra konakladığı yer olarak bilinir. Tokat Mevlevihanesi ise mimari açıdan önemli bir yere sahiptir. Evliya Çelebi, Seyahatname eserinde buradan bahsetmiştir. Zile Kalesi, Almus Baraj Gölü, Sebastopolis Antik Kenti, Kaz Gölü, Sulusaray Kaplıcaları, Tokat’ın diğer gezilip görülecek yerlerindendir. Dedemen Tokat Grand Alin Hotel Tokat Royal Hotel, Yücel Otel, Önder Otel, Familya Otel, Ayvaz Park Otel bölgede konaklama imkanı sunar. Pirhan restoran, Liva restoran, Köfte24, Fermanlı Ata Ocağı ise ilin en çok gidilen restoranları arasındadır.

Bir cevap yazın