Sinop Tokat Tek seferde gidiş

Sinop’tan binip araç değiştirmeden, beklemeden Tokat’a tek seferde gidiş imkanları arayanlar için fazla alternatif bulunmamakta, 369 kilometre olan mesafe iki ilimizde yolcu garı bulunmadığından demir yolu ile yapılamamaktadır. Toplu ulaşım vasıtalarından otobüs ile tek seferde yolculuk yapma şansı bulunmaktadır, bunun yanı sıra masraflı olsa da özel araç ile tek seferde Sinop ile Tokat arası 4 saat 55 dakikada gidilebilir. Karavan ve Çadır kampı, yaban domuzu avlayarak avcılık, yelkencilik gibi spor aktivitelerinin yapıldığı, tatilcilerin rağbet ettikleri Hamsilos Koyu, Karakum Plajı, Akliman Mevkii’ne sahip Sinop’tan Türkiye’nin en kuzeydeki limanından deniz yolu ile yük taşımacılığı yapılmasına rağmen insan ulaşımında kullanılmamaktadır.

Pervane Medresesi, Paşa Tarabyaları, Seyit İbrahim Bilal Türbesi, İnceburun Feneri, Ayancık İnaltı Mağarası, Boyabat kalesi, Balatlar Kalesi, Erfelek Şelalesi ile ünlü Sinop’tan ile doğal ve tarihi güzelliklerini görmeye, tatil yapmaya, aile veya akraba ziyaretine Tokat’a gidenler bir otobüs firmasından günde sadece 09.45’te bilet bulma şanları vardır. Otobüslerinde İnternet, Priz, koltukta müzik yayını ve TV ekranında film izleme, kulaklık ve telefonları kullanmanın serbest olması gibi konfora firmanın 09.45’te otogardan hareket eden araç 14.45’te Tokat’a ulaşmaktadır. Otobüs biletlerinde 6-12 yaş arasında bulunan çocuklara ve engelli vatandaşlarımıza %50 indirim yapılmaktadır, diğer yolcuların bilete ücretleri sabit olmakla birlikte otobüs şirketlerinin özel kartlarına ve internetten alınan biletlere indirim yapılmaktadır

Sinop ile Tokat arasında özel araç ile yolculuk yapanlar, Durağan, Vezirköprü, Merzifon, Amasya, Turhal, Pazar ilçelerinin bulunduğu güzergâhtan geçerek Melikgazi Türbesi, bakırcı, yazmacı, çarıkçılar çarşı, Ballıca Mağarası, Gökmedrese, Latifoğlu Konağı, enfes doğa manzarasına sahip mesire yerleri, dünyaca ünlü Niksar Ayvaz Suyuna ev sahipliği yapan Tokat’a ulaşılır. Sinop ve Tokat’ta bulunan hava alanları şehirlerin yurt içi ve yurt dışına açılan kapılarıdır, ülkemizin farklı köşelerindeki şehirlere çoğunluğu aktarmalı, tarifeli uçak seferleri yapılmaktadır. İki kent arasında direk uçuş olmamakla birlikte hava yolunu kullanmak isteyen şehirlere yakın hava alanlarını değerlendirip uçakla uçup, havalimanındaki servis, şehirlerarası otobüs veya kiralık araç vasıtası ile şehre geçebilirler.

Bir cevap yazın