Sinop İzmir uçak bileti sorgula

Ülkemizin kuzeydeki en uç noktası Sinop ile Ege Bölgesinin gözde ili İzmir arasında uçak yolculuğu yapmak için ilk olarak bileti almak gerekir ki bilet sorgula işlemi neticesinde ekrana yansıyan uçuşlardan bir tercih edilmelidir. Online sitelerde Sinop İzmir uçak bileti sorgula işlemi yapıldığında iki rota arasında direkt uçuş olmadığı görülecektir ki en az bir aktarmalı yapılan uçuşlar THY ve Anadolujet firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Pegasus uçağı Sinop Havalimanından 19.50’de havalanıp 1 saat 15 dakika sonra İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına inmektedir. 2 saat 45 dakikalık beklemeden sonra 23.50’de tekrar havalanıp gece 01.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanına inmektedir. Yaklaşık olarak 5 saat 10 dakika süren yolculuk tek aktarmalı gerçekleşmektedir.

Türk Hava Yolları ise 11.15’te Sinop’tan yolculuğuna başlayıp 1 saat 25 dakika sonra İstanbul Atatürk Havalimanına iniş yapmaktadır. Aktarmanın yapılacağı uçağa göre 1 saat 20 dakika ile 9 saat 20 dakika arası süren beklemeden sonra havalanan uçakla İzmir Adnan Menderes Havalimanına ulaşılmaktadır. Aktarmalı yolculukların süresi aktarma sayısına ve aktarma için bekleme süresine göre değişmektedir. THY ile yolculuk en az 3 saat 55 dakika sürerken en uzunu ise 11 saat 55 dakika sürmektedir. Direkt sefer olmadığından aktarmalı uçuşlardan en kısa olanda yolculuk yapabilmek için biletler tükenmeden almak gerekir. Bunun için de yolculuktan en az 20 gün önce bilet alışı gerçekleştirilmelidir. Uçak bileti sorgula yazarak internetten bileti çok önceden ayarlayabilirsiniz.

İzmir zeytinyağlıların, deniz ürünlerinin hakim olduğu bir mutfağa sahiptir. İzmir’e özgü, susamlı sandviçin içine konulan peynir, domates, salam veya sucuktan oluşan Kumru ülkemizin birçok yerinde beğenilerek yenilmektedir. Selçuk’ta satılan çöp şiş, sokaklarda el arabalarında satılan lokma tatlısı, balık lokantalarında bolca tüketilen şevket-i bostan, dil balığından yapılan dil şiş, kavun çekirdeğinin ezilerek hafif şekerle tatlandırılan subye, Bergama köfte en güzel tatlarıdır. Sinop’un en gözde yemekleri ise, hamurun içine konulan kıyma harcıyla yapılan bir tür börek olan nokul, mısır çorbası, hamsiyle yapılan içli tava, mantının yanına konulan ceviz ve kızdırılmış yağla ikram edilen içi etli hamurdur. Kentleri yolu düşenler bu lezzetleri tatmadan dönmemelidir.

Bir cevap yazın