Singapur Uçak Bileti Fiyatları

Singapur dünyanın Güney Doğu Asya bölgesinde bulunan küçük bir ülke olmasının yanında gerek iş alanı gerekse tatil alanı açısından oldukça gelişmiş ve gezilmeye değer ülkelerden biridir. Singapur uçak bileti fiyatı ortalama 4000 TL. olup daha uyguna Singapur gezisi düzenlemek isteyenlerin sezon dışında bilet temini yapması gerekmektedir. Bilet temini internet üzerinden yapılabileceği gibi bilet satış ofislerinden rahat bir şekilde temin edilebilmektedir. Küçük bir ada ülkesi olan Singapur gelişmişliği ile görülmeye değer yerler arasındadır. Gezi severlerin gezi rehberlerine eklemesi gereken ülkelerden biridir. Gezi esnasında keyifli vakit geçirmeyi sağlayacak birçok yer bulunmaktadır.

Endonezya ve Malezya arasında kalmış küçük bir ada devleti olan Singapur’un kendine ait 40 adacığı bulunmaktadır. Tropikal bir iklime sahip olan ülkede sıcaklık ve nem miktarı oldukça yüksektir. Singapur nüfusu yaklaşık 3 milyondur. Ülkenin genel nüfusunu Çin asıllı insanlar oluşturmaktadır. Singapur’da ekonomi ticarete dayalı olarak sürdürülmektedir. Bunun dışında ulaştırma, haberleşme, bankacılık gibi hizmetler ülke geneline önemli gelir kaynağıdır. Balıkçılık sektörü gelişmiş olan ülkeye balıkçılık önemli gelir kaynaklarından bir diğeridir. Endüstri bakımından kendini geliştiren ülkenin elektrik enerjisi üretimi oldukça yüksektir. Bu ülkeye gitmek için uygun uçak bileti fiyatları araştırılmalıdır.

Singapur  küçük bir ülke olmasına rağmen  birçok gezilecek yeri bulunmaktadır. Bunlar:

  • Marina Bay: Dünyanın en lüks seyahat yerleri arasında sayılmaktadır.
  • Clarke Quay ve Rivarside: Şehrin gece hayatının yaşandığı yerdir. Tatilcilere nehir kenarında muhteşem manzaranın tadını çıkarma fırsatı sunmaktadır.
  • Chinatown: Singapur’un kültürünü en iyi yansıtan alanlardan biridir. Egzotik görüntüsü ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır.
  • Sentosa Adası: Çeşitli aktivite ve eğlencelerin olduğu yerin tamamı insanlar tarafından yapılmış olması ile dikkat çekmektedir. Farklı su hayvanları ve hediyelik eşya dükkanları diğer dikkat çeken özelliğidir.
  • Bugis ve Kampong Glam: Singapur’un pazar ve çarşılarının yoğun olarak bulunduğu bölgedir. Burada genellikle Arap ve Müslümanların izleri görülmektedir.
  • Orchard Yolu: Uzunluğu ile ülkenin en ünlü caddesi unvanını taşımaktadır. Alışveriş merkezleri, kafe ve dinlenme yerleri ile dikkat çekmektedir.

Bir cevap yazın