Senegal Türkiye arası kaç saat

Türkiye Senegal arası yolculuk etmek isteyen bireyler, hem kendilerine zaman yaratmalı hem de kendi maddi imkanlarını hesaba katmalıdırlar; çünkü Türkiye ve Senegal ülkeleri arasında oldukça fazla mesafe bulunmakla birlikte ulaşımın da çok kolay olmadığı görülebilmektedir. Türkiye ve Senegal ülkeleri arası mesafe kuş uçuşu olarak 5547 km yani 3447 mil şeklinde olarak karşımıza çıkmaktadır; şayet kuş uçuşu mesafe denildiği için bahsedilen mesafenin ortalama olarak 700 km/h hızla giden bir yolcu uçağıyla geçilmesi 7 saat 55 dakika zaman kalmaktadır. Aktarmalı uçuşlarda sürenin artabileceği detayı unutulmamalıdır; aktarmalı uçuşlarda aktarma gerçekleştirilecek havalimanları hesabın içine ayrı ayrı dahil edilmelidir.Senegal ile Türkiye ülkeleri arası karayolu uzaklığı bakımından 8247 km olarak hesaplanmıştır; mevcut uzaklık araba ile seyahat yapılmasının tercih edilmesi durumunda ortalama olarak 3 gün 17 saat sürmektedir; ama şartların çeşitli şekillerde değişmesi, tercih edilen arabanın özellikleri, hava koşulları ve mola sürelerinin farklılaşması gibi etkenler Türkiye-Senegal arası araba seyahatinin kaç saat içinde gerçekleşeceği durumunu değiştirebilmektedir.

Günümüzde seyahatin önemi giderek artarken ve şehirler arası ve ülkeler arası hatta kıtalar arası seyahat önem ve değer kazanırken, aynı zamanda gelişen teknolojinin ulaşım ve seyahate katkısı doğrudan olumlu bir şekilde seyrederken farklı ülkeler görmek de cazip bir konuma gelmiş bulunmaktadır, örneğin Türkiye’den tamamen farklı bir coğrafya olan Senegal’e gitmek oldukça ilgi çekici durmaktadır. Tabii ki bir seyahatin planlanması ve hayata geçirilmesi noktasında bu seyahatin hayatımızda ne kadar bir zamanı kapsayacağı ve hangi vasıtayla gerçekleştirileceği de önem arz etmektedir. Belirtilen duruma istinaden Türkiye-Senegal arası yolculuğun yaşamımızda ne kadar bir süre kaplayacağı da merak konusu olabilmektedir.

Türkiye ile Senegal arası seyahat etmek isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır, mevzubahis hususlardan ilki bu seyahatin hangi vasıta seçilerek yapılacağıdır, burada karşımıza uçak seyahati ve araba seyahati gibi seçenekler çıkmaktadır. Daha konforlu olması ve daha kısa sürede gerçekleştirilmesi hususu ile uçak seyahatleri araba seyahatlerine nazaran daha ön plana çıkmaktadır, araba seyahatleri ise hayatımızdan daha fazla süreyi götürmesi ve daha zahmetli olması nedeniyle Senegal-Türkiye arası seyahatlerde daha az tercih edilmektedir. Türkiye-Senegal arası seyahatlerde uçak ile seyahatin 8 saat civarında sürüyor olması da aslında iki ülke arasındaki uzaklığın ne kadar ciddi olduğunu ve Senegal’e seyahat etmek isteyen bireylerin bu uzaklığı göz ardı etmemeleri gerektiğini göstermektedir.

Bir cevap yazın