Portekiz Malta arası kaç saat

Portekiz Malta arası uçakla yaklaşık olarak en hızlı 6 saat 15 dakika kadar sürmektedir kara yolu uzunluğu açısından iki ülke arasındaki mesafe ortalama 3411 Km olup, elbette ki bu mesafe Portekiz’den hareket edeceğiniz nokta ile Malta’da varmak istediğiniz noktaya göre değişiklik gösterebilecek, artabilecektir. Karayolu uzunluğu olan 3411 km’lik mesafeyi karayolunu kullanarak araç ile seyahat etmek istemeniz durumunda nerdeyse bir buçuk gününüzü yolda geçirmeniz gerekecektir ki, muhtemelen araç kullanmaktan kaynaklı yorgunluğunuz nedeniyle bir buçuk gün boyunca durmadan ilerleyemeyeceğiniz için en az üç gününüzü yolda geçirmek zorunda kalacaksınız bu durumda. Karayolunun uzunluğu ve tek başına bu kadar uzun bir yolu gelmenin sakıncaları sebebiyle Portekiz Maltaarasındaki yolculuğunuzun havayolu ile yapılması hem daha güvenli hem de karayolundaki yolculuğunuza nazaran epeyce kısa olacaktır.

Hava yolu ile Portekiz Maltaarası mesafe yaklaşık olarak 3411 kilometre olup, uçakla seyahati tercih etmeniz durumunda ortalama 6 saat 15 dakikada gitmek istediğiniz noktaya ulaşmanız mümkün olacaktır. Bahsettiğimiz uçuş süresi bir aktarmalıuçuş için geçerlidir çünkü iki ülke arasında yaygın olarak aktarmalı uçuşlar mevcut olup, aktarmasız uçuşlara rastlamak maalesef mümkün olmamaktadır. Bir aktarmalı uçuş en az 6 saat 15 dakika sürerken iki aktarmalı uçuş tercih etmeniz halinde uçuş süreniz yaklaşık olarak 9 saate kadar çıkmaktadır. Her iki durumda da karayolu ile seyahate nazaran çok kısa bir zamanda gitmek istediğiniz noktaya varabileceksiniz.

Ancak karayolunu kullanarak iki ülke arasındaki mesafeyi kat etmenin uzun günler süreceği göz önüne alındığında hava yolu en iyi opsiyon haline gelmektedir. Karayolu tercih edildiğinde iki ülke arasındaki mesafe için ödemeniz gereken miktar hava yolunu tercih etmeniz durumunda neredeyse yarı yarıya düşmektedir, bunda iki ülke arasında pek çok hava yolu firmasının sefer düzenlemesinin payı büyüktür zira, şirketlerin iki ülke arasındaki uçuş bileti fiyatı incelendiğinde gidiş dönüş bir aktarmalı uçuş için ödemeniz gereken en uygun toplam miktar yaklaşık olarak 830 Türk Lirası civarında olacakken, karayolunu tercih etmeniz halinde ödemeniz gereken miktar bundan kat kat fazla olacaktır.

Bir cevap yazın