Polonya Letonya Günde yapılan uçuşlar

Poloya ve Letonya arasında günde hemen hemen 8 uçak seferi bulunmaktadır, iki ülke arasında yoğun işbirliği olmasından dolayı gün içerisinde bir çok yolcu transferi gerçekleşmektedir. Varşova’dan, Riga şehrine günde 5 adet aktarmasız uçak seferi bulunmaktadır. Polonya Almanya’ya olan sınırıyla da önemli yer tutmaktadır, Almanya’ya gidecek olan birisi aktarmalı bir uçağa bindiği zaman Varşova’ya da uğramak mecburiyetinde kalıyor. Böyle bir durum ortaya çıkınca da iki şehir arasında ki uçak seferlerinin neden bu kadar sık olduğuda anlaşılabiliyor. Öteki taraftan Letonya’nın da Rusya’ya olan bağlantı noktası olması, Almanya’dan veya Fransa’dan, Rusya’ya gidecek olan birisinin ara durağı konumunda bulunuyor.

Avrupa’da tatile çıkmış olan bir turist Polonya’da ki gezisini tamamladıktan sonra gün içerisinde, Letonya’ya çok rahat bir şekilde gezmeye gidebilir. Bilet fiyatları 500 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir, ülkemizde kurun yüksek olmasından dolayı fiyatların bu kadar yüksek olmasına rağmen. Bir Avrupa vatandaşı 100 Euro gibi bir fiyata aynı güzergahta seyahat edebilmektedir. Avrupa Birliği üyelerinde havacılığın daha fazla gelişmiş olmasından dolayı, insanlar kara ulaşımından çok, hava ulaşımını tercih etmektedir. Çünkü hava ulaşım fiyatları ülkemizde ki kadar Batı ülkelerinde pahalı değildir. Durum böyle olunca da üniversite öğrencileri, emekliler ve standart, çok üst düzey bir iş yerinde çalışmayanlar dahi uçak ile ulaşımını sağlamaktadır.

Polonya’dan Letonya’ya veya tam tersi bir istikamete yolculuk etmek isteyenler, günün hemen hemen her saati iki nokta arasına uçak bileti bulabilmektedir. Uçak seferlerinin sıklığından doğan rekabet ortamı da insanların işine gelmiştir. Hat üzerinde tek bir firmanın uçaklarının bulunmaması , firmalar arası tatlı bir rekabet doğurmuştur. Firmaların bu rekabette müşteri kaçırmamak ve daha fazla yolcu taşıyabilmek için yaptığı girişimler müşterilerin lehine bir ortam oluşturmuştur. Haftanın belirli günlerin de daha fazla yolcuyu bünyesine katmaya çalışan firmalar yaptıkları indirimler ile müşterileri kendilerine çekmeye çalışmaktadır. İndirimli biletlerin haricinde firmalar, konforu ve hizmeti rakiplerinden daha iyi yapmaya çalışarak, yolcuların memnuniyetini kazanmayı başarmışlardır.

Bir cevap yazın