Pakistan Uçak Bileti ve Gezilecek Yerler

Ülkemizle iyi ilişkileri bulunan Pakistan gezilecek yerler bakımından oldukça zengin olup insanlar buraları görmek için uçak bileti alarak çok uzak noktalardan buraya gelmekte ve hem tarihi yapıları daha yakından görmekte hem de ülkenin kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulmaktadır. Pakistan topraklarına tarih boyunca farklı medeniyetlerin sahip olması burada ciddi bir tarihi zenginliğin oluşmasına neden olurken ülkemizdeki tur şirketleri insanların buraları çok daha yakından görebilmesi için geziler düzenlemekte ve insanlar bunlara katılarak ülkenin en güzel yerlerini rehberler eşliğinde ziyaret edebilmektedir. Rehberlerin bu ziyaretler esnasında detaylı bilgiler vermesi ve tarihi yapıların hikayelerini anlatması insanların geziden daha fazla keyif almasına neden olmaktadır.

Pakistan’ın başkenti İslamabad ile İstanbul arasında yapılan uçak seferlerinin önemli bir bölümü aktarmasız olmasına rağmen insanlar istediklerinde aktarmalı seferleri de tercih edebilmektedir. Söz konusu aktarmasız seferler dünyanın da en büyük hava yolu şirketlerinden bir tanesi olarak gösterilen Türk Hava Yolları tarafından yapılmaktadır. Bunun dışında yine THY’nin alt kollarından bir tanesi olarak hizmet veren firmalardan bazıları da haftada sınırlı sayıda sefer yapmaktadır. THY tarafından yapılan uçuşlara katılarak İslamabad’a gelmek isteyen yolcuların ödemesi gereken ücret ortalama olarak 1.500 TL civarındadır. Yolculuğun toplam süresi ise yine ortalama olarak 5 saat sürmekte ve insanlar binlerce kilometrelik yolu bu kadar kısa sürede gitmenin keyfini yaşamaktadır.

İslamabad dışında İstanbul’dan bir başka Pakistan kenti olan Karaçi’ye de aktarmasız olarak gitmek mümkündür. Sefer yine THY tarafından yapılmakta ve yolculuk bu defa 5 saatten biraz daha uzun sürmektedir. Pakistan içerisinde yer alan güzellikleri görmek isteye kişiler bu uçuşlara katılmak suretiyle ülkemizden buraya gelebilmektedir. Pakistan içerisinde yer alan eserlerin önemli bir kısmı İslam devletleri tarafından yapılmıştır. Bunun nedeni ise İslamiyet’in ilk olarak bu bölgede yayılmaya başlaması ve buna bağlı olarak da buraya sürekli Müslüman Devletlerin hakim olmasıdır. Bu da ülke içerisinde çok sayıda tarihi cami, medrese gibi yapıların yer almasına neden olmuştur. Bunların dışında park, müze ve bahçe gibi mekanlar da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın