Osmaniye Trabzon Arası Uçak Bileti Sorgula

 

Akdeniz Bölgesinin doğusunda bulunan Osmaniye ili üzerinden Trabzon yolculuğu için çeşitli havayolu firmaları vasıtasıyla seferler düzenlemekte olup onlineuçak bileti için almak için sefer sorgula işlemi yapılmaktadır. Osmaniye Trabzon arası uçak bileti sorgula ile istenilen tarih için aktarmalı ya da aktarmasız uçak biletlerine ulaşılabilir. Osmaniye’den Trabzon’a havayolu ulaşımı kullanarak gitmek için Adana Havalimanı ya da Kahramanmaraş Havalimanı kullanılabilir. Bu iller arası uçuş süresi ise 1 saat 20 dakika olmaktadır. Bu iki il arasında yolculuk yapmak isteyenler uçak bileti sorgula diyerek uçak bileti alabilirler.

Osmaniye Adana, Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep şehirlerine komşu olup Türkiye’nin 80. ilidir. Osmaniye il statüsüne 1995 yılında Adana’dan ayrılarak kavuşmuştur. Osmaniye birçok medeniyetin izlerini taşıması sebebiyle tarihi bakımdan gelişmiştir. Şehrin görülmesi gereken yerleri arasında Osmaniye Milli Parkı, Çançan Mezar Mağaraları, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Kastabala Antik Kenti, Toprakkale Kalesi, Karaçay Şelalesi, Osmaniye Kent Müzesi, Sabun Çayı Şelaleleri, Çiftmazı Tabiat Parkı, Kırmıtlı Kuş Cenneti, Haruniye Kaplıcası, Ala Cami bulunmaktadır. Osmaniye mutfağında bulgur sıklıkla kullanılmaktadır. Yöresel lezzetlerin çoğu da bulgurla yapılmaktadır. İçli köfte, çiğ köfte, bulgur pilavı, mercimek köftesi, kısır, batırık bunlara örnektir. Osmaniye mutfağının lezzetini kattığı diğer yemekler ise çiçcice, yüksük çorbası, tarhana çorbası, etli kömbe, tirşik, malota çorbası, lahana sarmasıdır. Ramazan aylarında sıklıkla yapılan kuru kömbe ise Osmaniye’nin lezzetlerinden bir diğeridir.

Trabzon şehrinin gezilecek yerlerinin başında Sümela Manastırı gelmektedir. Meryem Ana olarak da anılan Sümela Manastırı turistlerin ilgisinin en çok çeken yerlerdendir. Trabzon Kalesi, Vazelon Manastırı, Ayasofya Müzesi, Uzun göl, Peristera Manastırı, Çal Mağarası, Boztepe, Altındere Vadisi, Atatürk Köşkü Müzesi, Bedesten, Zağnos Vadisi Parkı, Forum Trabzon AVM en çok ziyaret edilen Trabzon tarihinin yansıtan mekânlardır. Hamsi ve tereyağı ile ünlü Trabzon mutfağı lezzetleri tadılmaya değerdir. Karadeniz ilinin vazgeçilmezleri arasında bulunan pancar Trabzon ilinde sıklıkla kullanılmaktadır. Üzerine dökülen yoğurt ile beraber servi edilmektedir. Guliya, kukuca, sarambula, akçaabat köftesi, peynirli trabzon pidesi, laz böreği, goila, kuymak, tomara kızartması, laz helvası, karalahana çorbası, pazılı kaygana, hurmalı tart lezzetlerine sahiptir.

 

Bir cevap yazın