Osmaniye Kilis arası kaç kilometre

Osmaniye ve Kilis illeri arası, Adana Şanlıurfa otoyolu üzerinden gidilerek 163 kilometredir, hız limitlerine uyularak gidildiği taktirde iki şehir arası uzaklık 2 saat 25 dakika kadar sürmektedir. Günümüzde kara yollarının genişlemesi ile birlikte şehirler arası yolculuklar daha konforlu ve hızlı hale gelmiştir. Osmaniyeden yola çıkan bir yolcu çok fazla yorulmadan Kilis’e ulaşmaktadır, yorgunluğun yanı sıra 200 km’lik bir yolu daha da güvenli bir şekilde gitmeye başlamıştır. Büyük şehirde yaşayan insanlar için artık 2 saatlik bir süre, iş yeri ya da okuluyla evi arasında ki mesafenin süresini belirlerken, bu iki il için birbirleri arasında ki mesafeyi belirleyen bir süre oluyor.

Hava yoluyla gitmek isteyenler için ise bu süre yarım saate kadar inebiliyor. Kara yoluyla 200 km’ye yakın olan mesafe, uçak ile 80 küsur km’ye kadar inebiliyor. İki şehir arasında kendi aracı ile yolculuk yapmak isteyen birisinin harcayacağı tutar 50 ile 70 TL arasında değişmektedir. Otobüs yolculuğu yapmak isteyen birisi de 25 TL’den başlayan bilet fiyatlarıyla ulaşımını sağlayabilmektedir. Osmaniye ve Kilis’in kültürel, doğal güzelliklerin görmek isteyen birisi için arada ki mesafe artık göz korkutmayacak derecede azalmıştır. Kara yolu ya da hava yolu ile ulaşım sağlayacak olan yolcular için iki şehre de gezi planlamak artık çok cazip gelmektedir.

Kara yolunun rahatlığı, hava yolunun zaman avantajı ile insanlar iki şehir arasında çok kolay bir şekilde seyahat etmektedir. Otobüs yolcuklarında sürelerde değişim olsa da maliyet bakımından iki şehir arası seyahat edecek olanlar için ilk sırada tercih edilmektedir. Seyahat etmeyi seven üniversite öğrencilerinin özellikle kullandığı otobüs firmaları, fiyat olarak uygun olmasının yanında konforlu ulaşımı sağlamasıyla da ilk tercih edilen ulaşım aracı oluyor. İş gereği ise çok fazla seyahat etmek zorunda kalan ve zaman kısıtlaması olan insanlar içinde hava yolu ulaşımı devreye giriyor. Otobüs fiyatlarına göre biraz daha pahalı olsa da, uçak ile ulaşım sağlayan birisi 200 km kadar olan mesafeyi 30 dakika gibi bir süreye indirerek zamandan kâr etmeyi başarıyor.

Bir cevap yazın