Osmaniye Adana arası otobüs biletleri

Osmaniye Adana arasında özellikle Güney Doğu Anadolu otobüs firmaları ile Adana otobüs firmalarının hemen hemen her gün düzenlediği seferler bulunmaktadır, ancak düzenlenen bu seferler iki şehir arasındaki seferlerden daha ziyade bir geçiş seferi niteliğindedir. Başka bir ifadeyle örneğin Van’dan gelen bir otobüs Osmaniye Adana yolu üzerinden geçeceği için Osmaniye Adana arasında da sefer düzenlemiş olmakta, böylece iki şehir arasında otobüs bileti bulabilme imkanınız artmaktadır. Bu nedenle anılan yerler arasında seyahat etmek istemeniz halinde günün hemen hemen her saatinde otobüs bileti bulabilmeniz mümkündür, hem de geniş bir otobüs firması ağı arasından dilediğiniz birini seçerek.

Osmaniye-Adana arası yaklaşık olarak 97 km olup, yolculuğunuz otobüs ile 1-1.5 saat sürecektir, sizin bu yolculuk için ödemeniz gereken miktar ise 20 Türk Lirasıdır. Ancak kimi zaman daha uygun fiyatlara otobüs bileti bulabilmek mümkün olabiliyor, yaklaşık olarak 14-15 Türk Lirasına da yolculuk yapabilmeniz söz konusu. Başka şehirlerden gelerek anılan yerler arasından geçen otobüs firmalarından bilet alırken dikkat etmeniz gereken bir nokta da; söz konusu otobüs firmaları birden fazla durakta durduğu için bilet satımlarında bir karışıklık yaşanması sıklıkla görülen bir durumdur, başka bir deyişle siz her ne kadar biletinizi önceden almış olsanız da geçilen güzergahlardaki diğer duraklardan da yolcu alındığı için bir karışıklık yaşanabilir.

Bu tarz karışıklıklarla karşılaşmamak adına sadece Osmaniye-Adana arasında sefer düzenleyen otobüs firmalarından biletinizi almayı tercih edebilirsiniz, böylece riske girmeden varış noktasına daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. İki şehir arasında sıklıkla sefer düzenleyen bir firma olan Yeni Adana otobüs firmasından hemen hemen her gün ve neredeyse her saat başında otobüs bileti bulmak mümkündür. Özellikle hafta sonları ve özel günlerde anılan yerle arasında her ne kadar sıklıkla sefer düzenlense de biletinizi önceden almanızda fayda var zira talep yoğunlaştıkça hem bilet fiyatlarında bir artış meydana gelecek hem de istediğiniz saatlerde sefer bulabilmeniz güçleşecektir. Büyük otobüs firmalarının dışında iki şehrin birbirine yakınlığı nedeniyle yerel servis araçları veya dolmuşlarla da seyahat edilebilecektir.

Bir cevap yazın