Muğla Malatya Uçak Bileti Sorgula

Doğal güzellikleri ve turistik ilçeleriyle ünlenen Muğla ile tarihi açıdan zengin olan Malatya şehirleri arasında seyahat etmek niyetinde olanların uçak bileti konusunda bilgi edinmek için internetteki uçak bileti sorgula isimli uygulamalardan yararlanmaları mümkündür. Buraya yapılan uçak seferleri ve bilet durumu hakkında, internet sitelerinde yer alan Muğla Malatya uçak bileti sorgula konulu sayfalardan detaylı malumat alınabilmektedir.

Bodrum veya Dalaman Havalimanı’ndan kalkış yapan bir uçak Malatya Erhaç Havalimanı’na iniş yapmaktadır. Muğla havalimanlarının arasındaki mesafe farkları, toplam uçuş mesafesini az da olsa etkilemektedir. Bu iki il arasına sefer düzenleyen birçok hava yolu firması bulunmaktadır ve dolayısıyla firmadan firmaya bilet fiyatları farklılık göstermektedir. Her gün seferlerin düzenlendiği bu iki il arasındaki uçuş süresi ise ortalama 3 saat kadardır. Bu iki il arasında uçak bileti almak isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

Ege Bölgesi sınırlarında yer almasına rağmen ilçelerinin bazılarının Akdeniz Bölgesi’ne girmesi sebebiyle iki bölgeye yayılmış bir şehir konumundadır Muğla. Nüfus daha çok verimli toprakları olan ve turizmde ileri Dalaman, Fethiye, Bodrum gibi ilçelerde yoğunlaşmaktadır. Doğal güzellikleri ve kültürel birikimi ile gezilecek pek çok yere sahip olan kentte başlıca görülmesi gereken yerler şunlardır: Konakaltı Hanı, Kurşunlu Cami, Şeyh Cami, geleneksel Muğla evleri ve bacaları, Kaunos, İztuzu Plajı, Halikarnas Mozolesi, Babadağ. Bu güzel yerleri gezmek için en uygun mevsim yaz mevsimi olacaktır. Tatil yeri olarak nam salan şehirde hemen her bütçeye uygun olan oteller mevcuttur. Ayrıca yöresel pazarlarda ev yapımı ürünleri de satın almak da mümkün.

Türkiye’nin en büyük höyüklerinden Arslantepe’ye ev sahipliği yapan Malatya, zengin tarihi geçmişiyle meraklılarının ilgisini çekmektedir. Şehirde görülmesi gereken tarihi yapıları saymak gerekirse: Malatya Kalesi, Arslanptepe Ören Yeri, Battalgazi Ulu Cami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Hacı Yusuf Cami, Malatya Müzesi, Beşkonaklar Etnografya Müzesi. Bunların yanında gezilmesi gereken doğal güzellikleri de mevcuttur. Günpınar Şelalesi, Levent Vadisi ve Tohma Çayı Kanyonu bunlardan bazılarıdır. Ayrıca şehirde farklı birçok festival düzenlenmektedir. Kentin geleneksel yemekleri daha çok et ve bulgur üzerine gelişmiştir. Ünlü kağıt kebabı da bu yöreye ait bir lezzettir.

Bir cevap yazın