Mozambik Gezilecek Yerler Gece Hayatı

Afrika kıtasında yer alan ülkeler arasında bulunan Mozambik içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmakta ve dünyanın farklı noktalarından gelen kişiler hem buraları ziyaret etmekte hem de gece hayatı etkinliklerine katılarak keyifli zamanlar geçirmektedir. Gezilecek yerler ülkenin konumu dikkate alındığında genellikle doğal güzellikler şeklinde olmasına rağmen tarihi güzellik noktasında da farklı eserler bulunmakta ve buralarda insanların çok yoğun ilgisini çekmektedir. Ülkemizden buraya gelmek isteyen kişiler için farklı seçenekler bulunmakta ve söz konusu seçenekler sayesinde insanlar çok uzak noktalara kısa sürelerde ulaşabilmektedir. Öncelikli tercih aktarmasız uçuşlar olsa da talebin az olması nedeniyle iki ülke arasında aktarmasız uçuşlar yapılmamaktadır. Bundan dolayı da kişilerin mecburen aktarmalı olan uçuşları tercih etmesi gerekmektedir.

Mozambik konum olarak Madagaskar’ın tam karşısında yer almakta yani okyanusa kıyısı olan ülkelerden birisidir. Bundan dolayı Mozambik içerisinde çok sayıda plaj ve benzer yer bulunmaktadır. İnsanlar buraya farklı amaçlarla gelebilmekte ve gelenlerin bir kısmı okyanusun temiz sularıyla güneşin tadını çıkarırken bunun dışında da deniz sporları yapmak için buraya gelen kişiler de bulunmaktadır. Mozambik’in başkenti olan Maputo sınırları içerisinde çok sayıda tarihi ve turistik nokta bulunmakta ve insanların buraları da ziyaret etmektedir. Söz konusu eserlerden bir tanesi olan Samora Machel Statue adı verilen heykel ülkenin ilk cumhurbaşkanına aittir. Toplamda 4,8 ton ağırlığında bulunan bronz heykelin uzunluğu ise 9 metreden biraz fazladır. Bunun dışında Mozambik’in en meşhur meydanlarından bir tanesinde bulunan Katolik kilisesi de farklı mimarisi ile insanların dikkatini çekmektedir. 1939 yılında inşa edilmeye başlanan kilise 5 yılsonunda tamamlanarak kullanıma açılmıştır.

Ülkenin başkenti olan Maputo okyanusa yakın bir konumda bulunmakta ve söz konusu konumu çok önemli manzaraların buradan rahat bir şekilde görülebilmesine neden olmaktadır. Güney yarım kürede bulunan ülkeye gitmek için tercih edilebilecek en iyi zaman dilimlerinden bir tanesi Ocak ayıdır ki bu ayda ülke en sıcak zamanlarını geçirmektedir. Diğer aylarda çok fazla yağmur yağmakta ve bu da yapılacak tatili olumsuz etkilemektedir.

Bir cevap yazın