Moritanya Uçak Bileti Ara

Moritanya İslam Cumhuriyeti ile ülkemiz arasında uçak yolculuğu yapmak isteyenler bileti almak için online sitelerdeki ara butonu tıklandığında sadece İstanbul Atatürk Havalimanından direk uçuşların yapıldığını fark edecektir.  İstanbul Atatürk Havalimanından Nouakchott Havaalanına uçmak için web sitelerinde Moritanya Uçak Bileti Ara işlemi yapıldığında sadece Türk Hava Yollarının direk seferi ekrana yansıyacaktır. Ülkemizin önde gelen havayolu firması Türk Hava Yolları en fazla noktaya uçuş yapan firma olduğundan Moritanya’ya da direkt uçuş yapan tek havayoludur. THY’nin her gün öğlen saat 13.35’te direkt seferi bulunmaktadır. Bu seferin yolculuk saati 7 saat 5 dakika sürmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından 13.35’te havalanan uçak saat farklılığında dolayı yerel saat 17.40’da Nouakchott Havaalanına iniş yapmaktadır.

Direkt seferlerde geç kaldığı için uçak bileti bulamayanlar tek aktarmalı seferlere bakmalıdır. Tek aktarmalı seferleri THY, Air France ve Royal Air Maroc firmaları gerçekleştirmektedir. Royal Air Maroc günün 11.20 ile 19.55 saatlerinde, Air France firmasının 04.15’te, THY ve Royal Air Maroc ortaklığı ile yapılan seferler ise 11.20 ile 21.35 saatlerinde yapılmaktadır. Aktarmalar Kazablanka Moha Havaalanı ve Paris Charles De Gaulle Havalimanı üzerinden yapılmaktadır.  Bir aktarmalı olarak yapılan seferlerin süresi 13 saat ile 1 gün 3 saat 40 dakika arasında değişmektedir. Aktarmalı uçuşlarda yolculuk sürelerinin farklı olmasının sebebi aktarmalar arasındaki bekleme süresinden kaynaklanmaktadır.  Direkt uçuşlar daha rahat olmasına rağmen ihtiyaç halinde aktarmalılar da tercih edilebilir.

Atlas Okyanusu, Batı Sahra, Cezayir, Senegal ve Mali ile komşu olan ülkede yaşayan nüfusun yüzde 70’i Berberiler, yüzde 15’i Halphoolloren, yüzde 15’i ise Wolof, Bombarlar ve Fulbe gibi yerel kabilelerden oluşmaktadır. Moritanya dünyanın en büyük 29.ülkesi olup resmi dili Arapça’dır. Fakat ülkede Fransızca başta olmak üzere yerel kabile dilleri de yaygın olarak konuşulmaktadır. Para birimi ouguiyya olan ülkede 50 yerel birim ve 12 idari bölge bulunmaktadır. En önemli şehirleri Nouakchott, Tazadi, Nawadhibu, Rosso, Atar ve Walatah’dır.  Bordo pasaportluların dışındaki Hususi, Diplomatik ve Hizmet Pasaportlulara 90 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadır. Umuma ait Bordo pasaportu olanların yolculuk öncesi vize almaları şarttır.

Bir cevap yazın