Mersin İstanbul Arası Ne Kadar Sürer

Ülkemizin en kalabalık kenti olan İstanbuldan dünyanın çok farklı noktalarına olduğu gibi Mersin Havalimanına da uçuşlar yapılmakta ve insanlar iki kent arası yapılan uçuşların ne kadar sürdüğünü merak etmektedir. Ne kadar sürer sorusu uçak yolculukları için sorulmuş olsa da aynı zamanda otobüsler ile de İstanbul ile Mersin arasında seferler yapıldığı için bunun için de sorulabilmektedir. Mersin Akdeniz Bölgesi içerisinde yer alırken İstanbul ise Marmara Bölgesi içerisinde yer almakta ve dolayısıyla da söz konusu şehirlerin birbirine olan konumu oldukça uzaktır. Karayolu ile seyahat edilmek istendiğinde 1.000 km’den fazla yol gidilmesi gerekmekte ve bu da yaklaşık 12 saat sürmektedir. Bu süreye molalar da eklenince insanlar çok ciddi bir zaman kaybı yaşayabilmektedir.

İki kent arasında yapılan direkt uçak seferleri yaklaşık 1 saat 30 dakika sürerken aktarmalı olarak yapılanlar bekleme süresine göre 3 saat ya da daha fazla sürebilmektedir. Yerli turistlerin uğrak noktalarından bir tanesi olan Mersin içerisinde hem tarihi hem de doğal güzellikler bulunmakta ve dolayısıyla da insanlar buraya sık sık gelmektedir. Kent içerisinde yaklaşık 1,8 milyon kişi yaşamasına rağmen özellikle turizm mevsiminde söz konusu rakam artmaktadır. Kent içerisinde ziyaret edilebilecek farklı noktalar bulunmakta ve bunlardan bir tanesi olan Cennet Cehennem Çukurları insanların çok fazla ilgisini çekmektedir. Burada meydana gelen çöküklerden dolayı oluşan söz konusu çukurlardan bir tanesinin derinliği 70 metre iken diğeri ise 128 metredir. Şehir içerisinde yer alan tarihi güzelliklerden bir tanesi de Adam Kayalar adı verilen yapıdır. Söz konusu yapı kayaların oyulması ile yapılan heykellerden oluşmaktadır. Milattan sonra 3.yüzyılda yapıldığı tahmin edilen heykeller günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Ülkemizin en önemli kenti olan İstanbul’a ise yıl içerisindeki her dönemde gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından çok sayıda turist gelmektedir. Bu turistler başka İstanbul Boğazı olmak üzere çok farklı noktaları ziyaret etmektedir. Ziyaret edilen noktalardan bir tanesi de Sultanahmet Meydanı ve bu meydanın etrafından bulunan tarihi yapılardır.

Bir cevap yazın