Mersin Isparta Otobüs seferleri

Mersin ve Isparta arası 601 kilometre olup otobüs seferleri yolculuk süresi normal koşullarda 10 ile 11 saat arasında değişmektedir, iki şehir arasında hafta içi ve hafta sonu olmak üzere genellikle 6 sefer düzenlenmektedir. Gece yolculuğunun daha çok tercih edilmesinden dolayı sefer saatleri genellikle akşam saatlerinde bulunmaktadır. Gece yolculuğu sevmeyenler içinse sabahleyin bir sefer gerçekleşmektedir. Mersin’den Isparta’ya düzenlenen otobüs seferleri 06:00, 18:30, 21:30, 23:15 ve 00:15 saatlerinde gerçekleşmektedir. Isparta’dan Mersin’e de günde 6 sefer düzenlenmekte olup bu seferler 13:00, 18:00, 19:00, 22:00 ve 23:30 saatlerinde yapılmaktadır. Mersin Isparta arası otobüs seferlerinde bazı firmalar otuz dakikalık dinlenme ve ihtiyaç molası vermektedir. Bazı otobüs firmaları ise molasız direk ulaşım sağlamaktadır.

Otobüs bileti fiyatları 55,00 TL ile 70,00 TL arasıda değişmektedir. Bazı otobüs firmalarından bileti çift yönlü gidiş – dönüş şeklinde almak ekonomik olarak kâr sağlayabilmektedir. Mersin otogarından şehir merkezi ve ilçelere ulaşım yapan servisler yakın zamanda kaldırıldığından dolayı; minibüs, taksi gibi araçlarla ulaşım sağlanabilmektedir. Isparta otogarında otobüs firmaları servis hizmeti vermektedir. Şehir merkezine veya ilçelere ulaşım bu şekilde kolaylıkla gerçekleşmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle, otobüslerde televizyon, kablosuz internet, usb ile şarj imkanı ve cep telefonunun serbest olması gibi olanaklar da mevcut olmuştur. Bu hizmetlerle yolculuğun daha rahat ve keyifli geçmesi mümkün olmaktadır.

Mersin Isparta arası otobüs yolculuğunun uzun süreli olması sebebiyle tercih edilen otobüs şirketinin bu tür olanakları sağlaması yolcular açısından önem arz etmektedir. Mersin’den Isparta’ya ya da Isparta’dan Mersin’e her gün otobüs bileti bulabilmek mümkündür. Mersin Isparta otobüs bileti, otogardan, otobüs firmalarının yazıhanelerinden veya internet üzerinden satın alınabilmektedir. İnternet üzerinden bir çok firmanın bilet fiyatlarını, sefer saatlerini ve otobüs içi hizmetlerini öğrenebilmek mümkündür. Otobüs bileti alınırken koltuk seçimi de yapılabilmektedir. Koltuk seçimi yaparken güneşin, otobüsün hangi tarafına vuracağını öğrenmek rahat bir yolculuk için kolaylık sağlayacaktır. Bu noktalara dikkat ederek bilet almak Mersin Isparta arası otobüs seferlerinde yolculuğun rahat ve güzel geçmesine yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın