Manisa Aydın otobüs bileti fiyatları

Şehzadeler diyarı Manisa’dan efeler diyarı Aydın’a otobüs yolculuğu yapmak isteyenler iki il arasında direk çalışan otobüslere bilet alabileceği gibi İzmir’de aktarma yaparak da yolculuk yapabilirler. İki il merkezi arasında yolculuk yapan sayısı sınırlı olduğundan bu hatta direk sefer yapan firma ve sefer sayıları da sınırlı kalmıştır. Ancak yaz aylarında turistik gezi ve yolculuk miktarındaki artış nedeniyle Manisa’dan Aydın’ın sahilde bulunan Kuşadası ve Didim ilçelerine otobüs seferleri gerçekleştirilmekte olup biletler de gidilecek ilçeye kesilmektedir. Aydın şehir merkezine giden otobüs firmaları ile Didim ve Kuşadası’na sefer düzenleyen otobüsler farklı firmalara aittir. İki il merkezi arası otobüs biletleri genellikle 25 TL’ye satılmaktadır.

İki il merkezi arası uzaklık 150 km olup otobüsler yaklaşık 2 saat 15 dakikada ulaşımı tamamlamaktadır. Özel araç ile 1 saat 30 dakika süren mesafenin otobüs yolculuğunda daha uzun sürmesinin nedeni otobüslerin İzmir şehirler arası terminaline girerek yolcu indirip bindirme işlemi gerçekleştirmeleridir. Balıkesir Uludağ seyahat ile Isparta Petrol turizm firmaları Manisa ile Aydın arasında otobüsleri direk çalışan firmalardır. Her iki firmanın otobüsleri İzmir şehirler arası otobüs terminaline yolcu indirip bindirme amacı ile giriş çıkış yaparken yine her iki firma da 25 TL fiyatla bilet satışı yapmaktadır. Balıkesir Uludağ seyahat firması tek yönde günde 7 sefer düzenlerken Isparta Petrol turizm firması iki sefer düzenlemektedir.

Yukarıda adı geçen otobüs firmalarının Bursa, İstanbul ya da Balıkesir’den hareket eden otobüsleri de Aydına giderken Isparta Petrol turizmin son durağı Antalya ve Şanlıurfa olan otobüsleri de Aydın üzerinden geçmektedir. Ayrıca Metro Turizm, ATS Tur, Efe tur ve Ulusoy otobüs işletmesi şirketlerinin İstanbul ve Bursa’dan hareket eden Aydın seferli otobüsleri de Manisa’dan geçmekte ancak adı geçen şirketlere ait otobüslerin Manisa otogarına uğrayıp uğramadığı ve buradan yolcu alıp almadığı, Didim ve Kuşadası’na da yolcu taşıyıp taşımadıkları konusunda bilgi edinmek için ilgili firmalar ile iletişim kurmak gerekir. Çünkü söz konusu seferler için yola çıkan otobüsler Manisa şehir merkezinde durmadan direk geçiş yapabilir.

Bir cevap yazın