Makedonya uçak bileti fiyatları

Güney doğu Avrupada yani Balkanlarda bulunan ve Yugoslavyadan ayrılan bir ülke olarak pek çok ziyaretçinin buraya gelmek üzere uygun uçak bileti aramalarında uygun fiyatları tercih ederek gelip gezdikleri bir ülkedir.  Makedonya uçak bileti fiyatları incelendiğinde ülkemizden bu ülkeye herhangi bir amaçla yolculuk yapmanın oldukça uygun fiyata yapılabildiği görülmektedir. Makedonya eski Yugoslavya’nın dağılması sırasında yani 1991 yılında bağımsızlığını kazanmış ve bu tarihten itibaren gelişmeye ve bir Avrupa ülkesi olmaya başlamıştır. Makedonya’ya turistik amaçlı gitmek üzere uçak bileti alarak yolculuk yapmak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır Bu kişiler Makedonya’ya gitmek üzere bilet almak üzere hazırlık yaptıklarında fiyatların oldukça uygun olduğunu görmekte ve bu ülkeye  gitmek üzere bilet almaktadır.

Makedonya ülkemizden gidecekler için çok da farklı olmayan kültürü, yemekleri ve mimarisi ile ülkemizden bir yer gibi insanlarımızı karşılamaktadır. Makendonya Balkanlarda olması sebebiyle çok fazla iletişim halinde olduğumuz bir kültür olmuştur. Atatürk’ün okulunun bulunduğu Manastır şehri burada bulunmaktadır. Bu şehri görmek üzere ülkemizden kalkışlı turlar düzenlenmektedir. Bu turlarda uçak ile gidildiğinde toplu rezervasyon ve çok önceden bileti alma gibi durumlarda bilet fiyatları oldukça uygun olmaktadır. Bunun yanında otobüsle de gezi turları bulunmakla birlikte bu oldukça yorucu bir durum olarak pek tercih edilmemekte ve genellikle uçak ile yola çıkılmaktadır. Makedonya’ya uçakla gelen gruplar burada kiraladıkları tur otobüsleri ile gezilerini tamamlayarak tekrar uçakla dönüş yapmaktadırlar.

Makedonya içinde ülkemizden turistik amaçlı olarak en çok Ohri kentine gidilmektedir. Ohri turlarına katılanlar buranın çok farklı ve güzel olduğunu söylemektedirler. Göl kenarında bulunan şehir oldukça romantik ve otantik bir kenttir. Vardar Nehri’nin Makedonya açısından önemi çok fazladır. Bunun sebebi ülkenin Vardar Nehri üzerine kurulmuş olması ve bu nehirden yararlanılmasıdır.  Üsküp şehri de bizim tarihimizi yansıtan bir şehirdir. Bütün şehirleri görmek üzere Makedonya için hazırlanmış özel turlardan birine katılarak birkaç gün sürecek bir yolculuğa hazırlık yapabilirsiniz.  Makedonya’ya gelen biri Avrupa’nın ortasında kendi kültürünü saklayabilmiş nadir ülkelerden biriniz ziyaret etmiş olacaktır.

 

Bir cevap yazın