Madagaskar Türkiye Uçak Bileti

Bir ada ülkesi olan Madagaskar ile Türkiye arasında yolculuk yapmak isteyen kişiler için ülkemizin önemli hava yolu şirketleri tarafından sefer düzenlenmekte ve insanlar söz konusu seferlere ait uçak bileti almak suretiyle iki ülke arasında seyahat edebilmektedir. Madagaskar’ın bir ada şeklinde olmasından dolayı Türkiye’den buraya kara yolu ile gidilmesi imkansız olduğu için insanlar uçak bileti alarak havadan seyahat etmekte ve böylece çok uzun bir mesafeyi daha kısa zamanda gidebilmektedir. Afrika kıtasına bağlı olan bu ada şeklindeki ülke ile İstanbul arasında direkt uçak seferleri yapılmakta olup söz konusu seferleri dünyanın da en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi olarak gösterilen Türk Hava Yolları gerçekleştirmektedir.

THY tarafından yapılan seferler haftanın beş farklı gününde gerçekleşmekte ve gün içinde sadece bir uçak hizmet vermektedir. İki ülkenin birbirine olan konumun oldukça uzak olması uçak yolculuğunun toplamda 13 saat 5 dakika sürmesine neden olmaktadır ki söz konusu süre uçak yolculukları için fazla olarak kabul edilmektedir. Fakat diğer yollar ile yolculuk edilmek istenmesi durumunda söz konusu sürenin yaklaşık on gün olacağı tahmin edilmektedir. THY tarafından yapılan uçuşlara ait biletlere ödenmesi gereken ücretler ise 2445 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Biletlerin geç alınması durumunda ödenmesi gereken miktarlar 4.000 TL’yi aşabilmektedir. Bundan dolayı da kişilerin söz konusu koltukları çok öncesinden alması gerekmektedir.

Madagaskar içerisinde 26 milyondan fazla insan yaşamakta olup bu insanlar ülke içerisindeki farklı bölümlerde yaşamaktadırlar. Madagaskar’ın başkenti içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmakta olup bunlardan bir tanesi Rova adı verilen tarihi yapıdır. Şehrin yüksek noktalarından bir tanesinde yer alan söz konusu 1995 yılında çıkan bir yangında hasar görmüştür ve bu tarihten sonra ise burada restorasyon yapılmıştır. Kentte bulunan bir başka önemli nokta ise Anosy Gölüdür ki buraya da yıl içinde çok sayıda turist gelmektedir. Yapan bir gölet olan Anosy içerisinde Birinci Dünya Savaşı sırasında hayatını kaybeden kişiler adına yapılmış bir anıt da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın