Konya Uçak Bileti Fiyatları

Konya, Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden olmakla birlikte turizm ve iş seyahatleri açısından da sıklıkla ziyaret edilen bir şehir haline gelmiştir ve uçak bileti fiyatları da şehri ziyaret edeceklerin en çok merak ettiği noktalardan biridir. Konya Havaalanı, iç ve dış hatlar terminalleri ile uçuş hayatını sürdürmektedir. Selçuk ilçesinde yer alan ve şehir merkezine yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta bulunan havaalanından şehre ulaşım bazı özel firmaların otobüsleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Konya, konumu gereğiyle ülkedeki bir çok noktaya yakın ve kolay ulaşılacak bir şehirdir. Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan Konya şehri, çok eski yıllara dayanan tarihi dokusu ve kültürü ile öne çıkmaktadır. Özellikle günümüzde müze olarak kullanılan Mevlana dergahı olan yeni adıyla Yeşil Kubbe, dünyanın birçok noktasından gelen yerli ve yabancı turistler tarafından hoşgörü ve barış simgesi olarak tanınmakta ve ziyaret edilmektedir. Ayrıca fıkraları ile hem güldürüp hem de hayat dersi veren Nasreddin Hoca da Konya’nın Akşehir ilçesinde doğmuştur. Bu nedenle Akşehir Konya şehrindeki önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. İklim olarak karasal iklime sahip olan şehirde yaz ayları sıcak, kış ayları ise yağışlı ve oldukça soğuk bir hava yaşanmaktadır.

Konya’da tarihi ve kültürel miras nedeniyle gezilip görülebilecek birçok yer bulunmaktadır. Bu önemlimekân ve eserlerden bazılar ise; Mevlana Türbesi, Mevlana KültürMerkezindegerçekleştirilen semazen gösterileri, Konya Ovası, Meram Bağları, Alaaddin Tepesi, İsmail Kaplıcaları ve Kuşaklı Kaplıcaları olarak sayılabilir. Türkiye’nin yüz ölçümü en büyük şehri olan Konya el sanatları açısından da oldukça gelişmiştir. Halı ve kilim dokumacılığı ve ebru sanatı ile meşhur olan Konya’da bu türk etkinlikler de gerçekleştirilebilir. Konya’ya gitmişken mutfağı da unutulmamalıdır. Oldukça ünlü ve geniş bir mutfağı bulunan Konya’da yöresel lezzetlerden ilk akla gelen etli ekmek olmaktadır. Bunun dışında mercimekli oğmaç, arabaşı, bamya çorbaları, lahana kapama, çöpleme, çullama et gibi lezzetler de mutlaka tadılmalıdır. Şehir merkezinde yer alan yerel restoranlarda bu lezzetlere ulaşmak ve uygun fiyata tatmak mümkündür.

Bir cevap yazın