Kongo Mısır uçakla kaç saat

Güney Atlas Okyanus’unun kıyısında bulunan Batı Afrika ülkesi Kongo Cumhuriyeti ile 7000 yıllık geçmişe sahip Ortadoğunun en büyük ülkelerinden Mısır’ın 3408 kilometre olan mesafesi uçakla ortalama 4 saat 18 dakika sürmektedir. Petrol yatakları ve maden yönünden zengin olup kalkınmakta olan Kongo’nun 12 bölgesinden ve önemli şehirlerinden biri olan Brazzaville’nin Maya Havalimanı’ndan Mısır’a uçuşlar bulunmaktadır. Brazzaville’den direk uçuş olmasa da aktarmalı olarak gün içerisinde farklı hava yolu şirketlerinden toplam 68 uçuş bulunmaktadır. Bu seyahatin süresi birçok sebebe bağlı olarak 12 saat 39 dakika ile 1 gün 20 saat 50 dakika arasında değişmekte direk olabilseydi rotasına ve aradaki miline bakıldığında 4 saat 18 dakika olacaktı.

Dini ve Kültürel zenginliklerin yanı sıra piramitler, İskenderiye feneri, kral mezarları ve Nil nehri gibi güzellikler sayesinde çokça turist ağırlayan Mısır’ın Kahire, İskenderiye, Aswan, Luxor, Abu Simbel, Asyut, Marsa Alam, Hurghada şehirlerinin havalimanlarına Kongo Cumhuriyeti’nden uçuşlar yapılmaktadır. Asky, Egyptair, Ethiopian Airlines, Taag, Royal Air Maroc, Turkish Airlines, Alitalia, Air Burkina bu ülkeler arasında en çok kullanılan hava yolu şirketleridir. Tek aktarmalı ve iki farklı hava yolu firmasıyla yapınla yolculukta, Maya Havalimanı’ndan 12.10’da havalanan uçak 6 saat 40 dakikalık yolculuktan sonra 20.50’de Addis Ababa’ya 7 saat 25 dakikalık beklemeden sonra 04.15’te hareket eden uçak 07.00’da Kahire Cairo Intl Havalimanı’na iniş yapmaktadır.

Mısır’ın Kahire ve İskenderiye’nin yanı sıra dünyada dalış cenneti olarak bilenen, en güzel çöl manzaralarının izlenebildiği ve safari yapılabilen Şarm El-Şeyh kentine de oldukça fazla turist gelmekte, gelişmekte olan Kongo Cumhuriyeti’nden özellikle ticaret için gelen iş adamları da yolcu talebini artırmaktadır. Hava yolu, ulaşım olarak rahat, güvenilir, konforlu olduğundan ve zamanını yolda harcamak istemeyenler için güzel bir tercihtir. Aralık, Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayları iklim şartlarının en uygun dönemi olduğu için Mısır yolcularının en çok tercih ettikleri zaman dilimidir, Mısır’dan Kongo Cumhuriyeti’ne bu aylarda gitmeyi planlayanların ekonomik sınıftan biletlerini erken aldıklarında daha ucuz ve cazip fiyatlarla uçak yolculuğu yapabilmektedirler.

Bir cevap yazın