Kırgızistan Uçak Bileti Tur Paketleri

Kırgızistan içinde yer alan güzellikleri görmek isteyen kişiler için ülkemizde bulunan tur şirketleri tarafından geziler düzenlenmekte olup insanlar uçak bileti de dahil tur paketleri almak suretiyle ülkenin en güzel yerlerini detaylı bir şekilde ziyaret edebilme fırsatı yakalamaktadır. Orta Asya’nın en önemli ülkeleri arasında yer alan Kırgızistan ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin iyi olmasından dolayı ülkeler arasındaki uçak seferlerinin sayısı oldukça fazladır ve buna bağlı olarak insanlar istedikleri zaman diliminde seyahat edebilmektedir. Kırgız başkenti Bişkek ile ülkemizin en önemli kenti İstanbul arasında aktarmasız seferler yapılırken ülkelerin diğer kentleri arasında ise aktarmalı seferler yapılmaktadır. Bu da aktarmasız olarak seyahat etmek isteyen kişilerin tek seçeneğinin İstanbul ile Bişkek arasındaki güzergah olduğu anlamına gelmektedir.

Türk Hava Yolları tarafından yapılan aktarmasız uçuşlara ait biletleri alarak yolculuk etmek isteyen kişilerin ortalama olarak 1.200 TL ödeme yapması gerekmektedir. Yolculuğun toplam süresi 5 saat 5 dakikadır. Bunun dışında yerli firmalardan Pegasus da seferler düzenlemekte ve insanlar bu biletler için ise ortalama olarak 800 TL ödemektedir. Burada bahsedilen ücretler ortalama ve ekonomi sınıfına ait koltuklar için olup Business Class için çok daha yüksek ücretlerin ödenmesi gerekmektedir. Aktarmalı olarak seyahat etmek isteyenler için Rus hava yolu şirketi tarafından uçuşlar düzenlenmekte ve yolcular öncelikle İstanbul’dan Moskova’ya götürülmekte daha sonra ise Bişkek’e hareket edilmektedir. Aktarma merkezindeki 3 saat 25 dakikalık beklemeden dolayı yolculuğun toplam süresi 11 saati bulmaktadır.

Bişkek içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmakta olup bunlardan bir tanesi kentin sembolü olan meydandır. Ala Too Meydanı 1984 yılında inşa edilmesine rağmen tarihi bir yapı gibi gözükmekte ve bundan dolayı da büyük ilgi çekmektedir. Daha önce meydanda Lenin heykeli olmasına rağmen 2003 yılında bu heykel kaldırılmış ve yerine özgürlük anıtı getirilmiştir. Çok geniş bir alana sahip olan meydanda yıl içinde farklı faaliyetler yapılmaktadır. Bunun dışında kent içerisinde müzelerde önemli bir yer tutmaktadır. Buralar özellikle tarihe merakı olan kişiler tarafından ziyaret edilmektedir.

Bir cevap yazın