Kazakistan Uçak Bileti Bul

Orta Asya ülkelerinden bir tanesi olan Kazakistan ile ülkemiz arasında çok sayıda sefer yapılmakta ve uçak bileti almak isteyen kişilerin sayısı fazla olduğundan dolayı insanlar bul al yöntemini kullanarak buldukları biletleri hemen almaktadır. Kazakistan kentleri ile ülkemizin önemli kentleri arasında aktarmalı ya da direkt seferler yapılmakta olup insanlar kendi konum ve şartlarını dikkate alarak bunlardan herhangi bir tanesini tercih ederek çok uzak mesafeyi kısa sürelerde gidebilmektedir. Kazakistan’ın başkenti olan Astana ile ülkemizin en önemli kenti olan İstanbul arasında yapılan seferlerin bir kısmı yerli diğer kısmı ise yabancı hava yolu şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Fiyatlar için ise genel olarak birbirine yakın olduğu söylenebilmektedir.

Kazakistan’ın başkenti olan Astana ile yapılan aktarmasız seferler sadece THY tarafından gerçekleştirilmekte olup diğer hava yolu şirketleri aktarmalı olarak bu uçuşları yapmaktadır. THY ile seyahat etmek için alınacak biletlere ödenmesi gereken ortalama ücret ise 1.250 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Biletlere olan talebin çok fazla olması fiyatların bazen 2.000 TL seviyesinin üzerine çıkmasına neden olmaktadır. Aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda ise yabancı hava yolu şirketleri ilk olarak kendi ülkelerindeki merkezlere gitmekte ve buradan Astana’ya geçmektedir. Kazakistan’ın diğer kentleri için sadece aktarmalı uçuş seçeneği bulunmaktadır. Aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda yolcular aktarma merkezlerinde bir süre beklemek zorunda kaldığından dolayı yolculuğun toplam süresi normale göre daha fazla olmaktadır.

Kazakistan sınırları içerisinde çok sayıda tarihi ve turistik yer bulunmaktadır. Söz konusu yerlerin bir bölümü çok eski zamanlarda yapılmış olup günümüze kadar ulaşan tarihi yapılar iken bir kısmı ise doğal güzelliklerdir. Bu yapılardan bir tanesi olan Hoca Ahmet Yesevi Türbesi 1389 yılında Moğal İmparatoru Timur tarafından yaptırılmıştır. Farklı bir mimari yapısı bulunan türbenin yüksekliği 39 metre olup gören kişiler bu yapıya adeta hayran kalmaktadır. Bunun dışında Kazakistan içerisindeki bir başka önemli nokta ise Milli Tarih Müzesidir. Söz konusu müzede çok sayıda eser yer alırken bunlar bölgenin farklı noktalarında bulunmuştur ve tarihe ışık tutmaktadır.

Bir cevap yazın