Kayseri Uçak Bileti ve Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler bakımında oldukça zengin olan Kayseri içerisindeki havalimanı civardaki diğer iller tarafından da yoğun bir şekilde kullanılmakta ve uçak bileti bulmak bundan dolayı zaman zaman zor olabilmektedir. Ülkemizin en merkezi noktalarından bir tanesi içerisinde olmasının dışında hızla gelişen kent nüfusun artmasına ve buna bağlı olarak da uçak biletlerine olan talebin yükselmesine neden olmaktadır. Buradan ülkenin farklı noktalarında çok sayıda direkt seferler yapıldığı gibi özellikle Almanya ve Hollanda gibi Türklerin yoğun olarak yaşamış olduğu ülkelerin bazı kentlerine de direkt uçuşlar yapılmaktadır. Aynı şekilde buralardan da Kayseri’ye doğrudan uçuşlarla gelmek mümkündür. Kayseri için Türk Hava Yolları, Onur Air, Anadolujet ve Pegasus gibi ülkenin önde gelen hava yolu şirketleri hizmet vermektedir.

Kayseri’nin Ankara’ya yakın olmasından dolayı buradan direkt ya da aktarmalı sefer yapılmamaktadır. Bunun dışındaki kentlerden Kayseri’ye aktarmalı ya da aktarmasız olarak ulaşmak mümkündür. İstanbul, İzmir ve Antalya gibi kentlerden yapılan direkt seferler sayesinde insanlar uzun mesafeleri kısa sürede alabilmektedir. Biletler için ödenmesi gereken ücretler ise hava yolu şirketlerinin tarifelerine ve fiyat politikalarına göre farklılık göstermektedir. Buna rağmen ortalama olarak 80 TL’den başlayan fiyatlarla buraya gelmek mümkün olup bahsedilen rakamlar kademeli olarak artmaktadır. Biletlerin Kayseri için seyahat tarihinden çok önce alınmaması halinde daha fazla ödeme yapmak durumunda kalınabilmektedir.

Farklı medeniyetlerin tarih boyunca hüküm sürdüğü Kayseri’de buna bağlı olarak çok sayıda eser yer almaktadır. Söz konusu eserlerin önemli bir kısmı ise bin yıldır kente hakim olan Türkler tarafından yapılmıştır. Özellikle Selçuklular döneminde yapılan eserlerin sayısı bir hayli fazladır ve söz konusu eserlerin önemli bir bölümü günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Kayseri Cumhuriyet Meydanı çevresinde yer alan tarihi yapıların önemli bir kısmı da bu dönemde yapılmıştır. Kayseri Kalesi, Saat Kulesi ve Bürüngüz Camii gibi eserlerde Selçuklunun yanı sıra Osmanlı izleri de rahat bir şekilde görülmektedir. Kentte yer alan önemli bir nokta ise Hunat Hatun Camii ve bu yapının yer aldığı külliyedir.

Bir cevap yazın