Kayseri Kırıkkale arası kaç kilometre

Kayseri’den Kırıkkale’ye gitmek üzere yola çıkan bir araç 242 kilometre 400 metre yolu ortalama 2 saat 53 dakika da kat ederek Kırıkkale’ye varabilmekle beraber bu değerler ortalama değerlerdir. Bu yolculukta D 260 otoyolu ve Kırıkkale – Kırşehir yolu yani D765 kullanılmaktadır. Yine aynı şekilde farklı yollar kullanılarak Kayseri’den Kırıkkale’ye yolculuk yapmak mümkündür. Kayseri’den Kırıkkale’ye gitmek üzere yola çıkan bir araç ortalama 308 kilometre 100 metrelik bu yolu ortalama 3 saat 35 dakika da kat ederek Kırıkkale’ye varabilmektedir. Bu yolculukta Yozgat – Boğazlıyan yolu ile Kırıkkale Yozgat Yolu, D 200, E 88 yolları kullanılmaktadır.

Peki, bu yolculuk esnasında hangi yollardan nerelere girilecek ve hangi güzergâhlar kullanılacak? Kırıkkale’den Kayseri’ye yolculuk yaparken, 3 km Millet Bulvarı yönünden 599. Sokak konumuna batıya doğru, 6 km Kırıkkale – Kırşehir yolu yönünde sola daha sonra Kırıkkale – Kırşehir yolu yönündeki soldaki rampadan devam edilmelidir. Bundan sonra Kırıkkale – Kırşehir D 765 yoluna girilmiştir ve yaklaşık 100 km devam edilmelidir. Bu yoldan sonra Kırıkkale – Kırşehir D 260 Yoluna girilmeli 114 km gidilip yol tamamlanmalı. Sonra D 260 ve D300 yönüne girilerek 15 km daha kat edildikten sonra Erkilet Bulvarı çıkışına girilip İstasyon Caddesi bitirilerek 8 km daha kat edilir. Döner kavşaktan dönülüp 61 km daha yol alınarak Kayseri’ye ulaşılır.

Peki, Kayseri’den Kırıkkale’ye giderken nasıl bir yol izlenmeli? Kayseri’den yola çıkıldıktan sonra İnönü Bulvarı yönünde doğuya doğru 94 km ilerlenmeli daha sonra Osman Kavuncu Bulvarına çıkılmalı. Devam ettikten 74 km sonra Kocasinan Bulvarı’ndan sol tarafa dönülmeli Osman Kavuncu Bulvarı yönünde devam edilmelidir. Daha sonra döner kavşaktan 2. Çıkışa girip Osman Kavuncu Bulvarı yönünde 5 km ilerlenmeli 7,4 km Ankara yönüne doğru ilerlenmelidir. Bu yolda bittikten sonra döner kavşaktan Kayseri – Kırşehir D 300 yönündeki 1. Çıkışa girilmeli ve 117 km boyunca Kayseri Kırşehir yolu üzerinde devam edilmelidir. Daha sonra Atatürk Caddesi D 260 yönünde devam edip 25 km D 260 yolu boyunca ilerlenmeli. Kırıkkale – Kırşehir yolu üzerinde 80 km daha yol alıp Millet Bulvarına girip yolculuk tamamlanmalıdır.

Bir cevap yazın