Kapadokya Uçak Bileti, Tur Paketleri

Türkiye’nin tam anlamıyla turizm cenneti konumunda olan Kapadokya yerli ve yabancı turistler tarafından özellikle son yıllarda ilgi oldukça artmış ve bu ilgi ile uçak bileti talepleri ve tur paketleri de popülerleşmiştir. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ve Atatürk Havaalanı’nda haftanın tüm günleri gerçekleştirilen Nevşehir uçuşları aracılığı ile Kapadokya ulaşımı sağlanmaktadır. Ayrıca İzmir ve Antalya’dan da haftanın belirli günleri uçuş gerçekleştirilmekte ve uçak bileti satışları yapılmaktadır.

Dünyaca ünlü olan Kapadokya, çağlar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış; Hititler, Persler, Asurlular, Romalılar, Anadolu Selçuklu İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu gibi medeniyetlerin izlerini taşımaktadır. Çok eski yıllara uzanan tarihi ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. Kapadokya, içerisinde bulunan Peri Bacaları, balon turları, taş evler, butik oteller, manzaralı vadiler, birbirinden nezih ve yöresel lezzetler sunan şık restoranlar ile birçok turistin gözdesi haline gelmiş bir turizm rotası olmuştur. Kapadokya’da yapılacak aktivite ve gezilip görülecek yerler akla gelmeyecek kadar fazladır. Bu tarihi ve doğal güzelliğe sahip turizm cennetine 2 günden fazla ayırarak her ayrıntıyı incelikle gözlemleyip doğal güzelliklerin tadına varılabilir.

Nevşehir’de gezilip görülecek birçok farklı mekân bulunmaktadır. Görülecek başlıca yerler ise; Kapadokya Bölgesi, kaya oyuklarındaki evler ve yerleşim yerleri, yer altı şehirleri ve mağaralar, ibadethaneler, Peri Bacalarıdır. Kapadokya’da mutlaka yapılması gereken bir başka etkinlik ise uçan balon turlarıdır. Bu doğal cennetin yukarıdan gözlemlenmesine olanak veren balon turunda unutulmayacak anlar yaşamak mümkündür. Yalnızca fotoğrafları ile bile birçok kişinin dikkatini çeken ve büyüleyen bu doğal cennette konaklamak için birçok farklı seçeneğe sahip otel bulunmaktadır. Çok şık oteller ya da butik oteller, pansiyonlara kadar birçok farklı seçenek bulunduran merkezde bütçeye göre seçim yapılabilmektedir. Ayrıca Nevşehir’e gidilmişken yöresel yemekler de unutulmamalıdır. Birçok nülü yöresel lezzeti bulunan Nevşehir’de Kapadokya ya da merkezi restoranlarda yöresel lezzetleri tatmak mümkündür. Hediyelik eşya ve alışveriş için ise Kapadokya’da bulunan mağazalar ya da tezgâhlar tercih edilebilir.

Bir cevap yazın