İzmir Manisa Otobüs Seferleri

İzmir ile Manisa kentleri birbirine çok yakın mesafede olduğundan ülke çapında hizmet veren Pamukkale Turizm, Nilüfer, Efe Tur ve Metro gibi acentelerin otobüs seferleri bulunmamaktadır. Ülke genelinde aralarında kısa mesafe bulunan rotalar arasında o bölgeye özgü olan şirketler görev üstlenmektedir. İki kent arasında otobüs yolculuğu yapılmak istenirse kurumsal firmalardan sadece Kamilkoç saat 06.00 İzmir kalkışlı seferini düzenlemekte olup bilet fiyatı 10 liradır. Bunun yanında bölgede yerel olarak birkaç il ve ilçe için hizmet veren firmalar ile İzmir Manisa arası otobüs seferleri bulunmaktadır. Esadaş firması İzmir kalkışlı olarak saat 10.00 seferi düzenlemekte ve yolculuk süresi yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Bu şirketin seferi için ödenecek ücret de yine 10 liradır.

Manisa kalkışlı olarak hizmet veren Sarıkız isimli şirket ise saat 08.15 ve 18.01 seferleri düzenlemekte olup 30 dakika gibi bir süre içerisinde İzmir’e ulaşmaktadır. Bu firmanın bilet fiyatları ise 17 lira civarında olmaktadır. Sefer gerçekleştirilen otobüsler 2+2 ya da 2+1 rahat hat koltuk düzenlerine sahip olup bilet fiyatlarında bilet alınan koltuğa bağlı olarak zaman zaman artışlar söz konusu olabilmektedir. 2017 yılında faaliyete geçen Manisa Seyahat firması iki rota arasında ulaşımı kolaylaştırmak adına önemli bir atılım gerçekleştirmiştir. Bu acente Manisa kalkışlı olarak düzenlediği seferlerinde Manisa Otogarından hareket ederek Manisa Merkez ve Şubelere uğrayıp İzmir’e ulaşmaktadır. Şubeler arasında Anemon, Osb ve Magnesia gibi duraklar bulunmaktadır ve bu seferler saat 05.30’dan başlamak suretiyle saat 22.00’a kadar 10’ar dakikalık aralıklar ile düzenlenmektedir.

Manisa Seyahat firmasının İzmir kalkışlı seferleri ise İzmir Otogarından harekete geçip Bornova Manisa yol ayrımına da uğrayarak Manisa’ya ulaşmaktadır. Sefer saatleri ise 06.20’den başlayıp İzmir Otogarı kalkışı için son araç 23.00, Bornova Manisa yol ayrımı kalkışı için ise 23.10 olmaktadır ve yine sefer saatleri arasında 10’ar dakikalık farklar bulunmaktadır. Manisa Seyahat firması aracılığıyla yolcu taşımacılığı haricinde öğrenci taşımacılığı, firmalar için personel taşımacılığı ve dönemsel olarak gerçekleştirilen turizm taşımacılığı hizmetleri de mevcuttur. Bu hizmetler sayesinde iki kent arasında ticaret, ulaşım, kültürel etkileşim, istihdam gibi yaşama yönelik faaliyetlerde önemli derece gelişmeler kaydetmek mümkün hale gelecektir. Böylece ilerleyen dönemlerde artan taleplerin de etkisiyle iki kent arasında sefer düzenleyen firma sayılarının ve dolayısıyla düzenlene  sefer sayılarının artması beklenmektedir.

Bir cevap yazın