İzmir Erzurum Arası Uçak Biletleri

 

Yaz turizminin gözde mekanlarını kapsayan İzmir ile kış turizmi denildiğinde akla ilk gelen şehir olan Erzurum ili arası yolculuk yapmak isteyenlerin temin etmek durumunda oldukları uçak biletleri için pek çok hava yolu firması hizmet vermektedir. Bu seyahati uçakla gerçekleştirmek isteyen birçok kişi internet aracılığıyla İzmir Erzurum arası uçak biletleri hakkında bilgi edinebilmektedir.

Günümüzde rahatlığından ve zamandan tasarruf ettirmesi bakımından hava yolu ulaşımı diğer ulaşım araçlarına kıyasla daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Bu şehirler arasına günlük seferler bulunmakla birlikte bu seferlerin aktarmalı ve aktarmasız olarak adlandırılan iki farklı uçuş seçeneği vardır. Aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda bir durak noktası belirlenir ve uçak o noktaya geldiğinde yolculuğa belirli bir müddet ara verir. Bu durak noktalarının sayısı da değişkenlik gösterebilir. Çoğunlukla tercih edilen aktarmasız uçuşlarda ise, varış noktasına kadar herhangi bir duraklama yaşanmaz. Yapılan yolculuğun süresi de uçuşun aktarmalı yahut aktarmasız olmasına göre değişilik gösterecektir. Aktarmalı uçuşlarda varış süresi biraz uzayabilmektedir. Aktarmasız uçuşlarda bu süre ortalama 2 ila 4 saat arasında değişiklik gösterir. Yapılacak yolculuğa göre uçak biletleri ayarlanmalıdır.

Biri Ege Bölgesi’nde diğeri Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bu iki şehrin en önemli özelliği turizmdir. İzmir denince akla deniz, kum ve güneşi getirirken Erzurum soğuk ve kar ile özdeşleşir. Pek çok ünlü plajının yanında tarihi dokusuyla da İzmir, insanları bünyesine çekebilmektedir. Ege’nin İncisi olarak geçen şehrin en çok turist misafir ettiği aylar mayıs-eylül arasıdır. Kent merkezinde gezilip görülecek çok yer olmasına karşın, yazları kavurucu bir sıcak olduğundan insanlar ilçelerdeki plajlara koşmaktadır. Ayrıca bu ilde Ege mutfağının lezzetlerini tatmak da mümkün.

Soğuk havaları seven ya da kayak gibi kış sporlarından hoşlananları kendisine çeken Erzurum, kış turizminin merkezi konumundadır. Özellikle bu alanlarda Palandöken Dağları büyük bir öneme sahiptir. Bunların yanı sıra atlama kuleleri ya da buz salonlarıyla da yerli yabancı pek çok turist çekmektedir. Kış turizminin yanında içerisinde barındırdığı tarihi güzellikleri ve mimarisiyle de oldukça önemli olan şehirde tarih turizmi de yaygındır. Ayrıca kentte birçok festival ve etkinlik de düzenlenmektedir.

Bir cevap yazın