İsveç İtalya arası kaç saat

İsveç İtalya arası kara yolu uzunluğu açısından yaklaşık olarak ortalama 2663 Km olup uçak ile 3 saat süren bir yolculuk mevcuttur, elbette ki bu mesafe İsveç’ten hareket edeceğiniz nokta ile İtalya’da varmak istediğiniz noktaya göre değişiklik gösterebilecek, artabilecektir. Karayolu uzunluğu olan 2663 km’lik mesafeyi karayolunu kullanarak araç ile seyahat etmek istemeniz durumunda neredeyse bir gününüzü yolda geçirmeniz gerekecektir ki, muhtemelen araç kullanmaktan kaynaklı yorgunluğunuz nedeniyle bir gün boyunca durmadan ilerleyemeyeceğiniz için en az iki-üç gününüzü yolda geçirmek zorunda kalacaksınız bu durumda. Karayolunun uzunluğu ve tek başına bu kadar uzun bir yolu gelmenin sakıncaları sebebiyle İsveç-İtalya arasındaki yolculuğunuzun havayolu ile yapılması hem daha güvenli hem de karayolundaki yolculuğunuza nazaran epeyce kısa olacaktır.

Hava yolu ile İsveç-İtalya arası mesafe yaklaşık olarak 2075 kilometre olup, uçakla seyahati tercih etmeniz durumunda ortalama 3 saatte gitmek istediğiniz noktaya ulaşmanız mümkün olacaktır. Elbette ki bu süre aktarmasız bir uçuş için geçerlidir ve İsveç’ten hareket ettiğiniz şehir ile İtalya’da varmak istediğiniz şehirlere göre değişkenlik gösterecektir. Bir örnekle netleştirecek olursak; İsveç-Stockholm’den İtalya-Milano’ya uçakla yapmak isteyeceğiniz bir yolculuk yaklaşık 2 saat 35 dakika sürecektir. Ancak İsveç-Gothenburg kentinden İtalya-Milano kentine yolculuk yapmak istemeniz durumunda yolculuğunuz mecburi aktarmadan dolayı yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika uzayacaktır. Her iki durumda da karayolu ile seyahate nazaran çok kısa bir zamanda gitmek istediğiniz noktaya varabileceksiniz.

Ancak karayolunu kullanarak iki ülke arasındaki mesafeyi kat etmenin uzun günler süreceği göz önüne alındığında hava yolu en iyi opsiyon haline gelmektedir. Karayolu tercih edildiğinde iki ülke arasındaki mesafe için ödemeniz gereken miktar hava yolunu tercih etmeniz durumunda neredeyse yarı yarıya düşmektedir, bunda Avrupa’nın en ucuz seyahatlerini gerçekleştiren Ryanair hava yolu şirketinin payı büyüktür zira, şirketin iki ülke arasındaki uçuş bileti fiyatı incelendiğinde gidiş dönüş bir uçuş için ödemeniz gereken en uygun toplam miktar yaklaşık olarak 200 Türk Lirası civarında olacakken, diğer hava yolu şirketlerinden bir uçuş tercih etmeniz durumunda bu miktar üç katına kadar çıkabilmektedir.

Bir cevap yazın