Isparta Uçak bileti Fiyatları

El dokuması halıları ile gülü ile meşhur Akdeniz Bölgesinin etrafı dağlar ile çevrili kenti Isparta ilinde bulunan havalimanına alınacak uçak bileti fiyatları biletlerin alındığı zaman ki uçağın yoğunluğa göre değişmektedir. Isparta şehrine uçak ile seyahat yapacak yolcuların bileti aldıkları sınıflara dikkat etmelidirler çünkü ekonomi ve promosyon bileti fiyatları oldukça uygun iken Business Class sınıfının ücretleri yüksek olacaktır. Isparta Süleyman Demirel Havalimanından İstanbul’a seferler düzenlenmektedir. İstanbul seferleri Atatürk Havalimanına Türk Hava Yolları firmasıyla öğlen 15.45’te yapılmaktadır. Ortalama 1 saat 25 dakikalık bu yolculuğun kişi başı ekonomi veya promosyon sınıfında en düşük 94 TL’dir. Ekonomi sınıfında en yüksek ücret ise 210 civarlarındadır. Yaz aylarında ise İran’a uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Isparta’da bulunan havaalanında bir özel havayolu firmasının bakım hangarı bulunmaktadır. Ülkemizin 3çbüyük bakım hangarında pek çok uçağın bakım ve onarımı yapılmaktadır. Ayrıca yakın zamanda Ankara Etimesgut’ta bulunan Kara Havacılık Okulu Süleyman Demirel Havalimanına taşınacaktır. Süleyman Demirel Havalimanına taşınması ile birlikte artık Kara Havacılık Okulu’nun bütün eğitimleri burada yapılacak. Ayrıca Ankara’ya yapılması düşünülen seferlerin havaalanının daha aktif kullanılmasını sağlayacaktır. Erken alındığında ve çok uygun fiyatlı promosyon biletlere denk getirildiğinde havayolu ulaşımı diğer ulaşım vasıtalarına göre çok daha uygun ve konforlu olduğundan daha çok tercih edilmektedir. Özellikle uçağın çok dolu olmadığı zamanlar firmalar biletleri oldukça uygun ücretlere satmaktadır. Business Class ve Fırst Class gibi sınıfların ücretleri her zaman için ekonomiden yüksektir.

Gül diyarı olan kentte gül ile yapılan krem, reçel, yağ ve benzeri her türlü ürün bulunmaktadır. Organik kremlere, yağlara meraklı olanların muhakkak ziyaret etmeleri gereken Isparta’da el dokuması halılar, kilimler ve seccadeler de oldukça ünlüdür. Etrafını saran Toroslar’dan dolayı oldukça ılıman bir iklime sahip olan kenti gezmek için en ideal mevsim bahar aylarıdır. Şehirde, Eğridir’de bulunan 19.yüzyılda Rumların ibadet etmek amacıyla yaptırdığı ve 1993 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyondan geçirilen Ayestefanos Kilisesi, iç ve dış kaleden oluşan yüksek kayalıklara kurulduğu için harika manzarası bulunan Uluborlu Kalesi, Keçiborlu’daki gülleri kadar meşhur Lavanta Bahçeleri, yörenin hamam kültürünün anlatıldığı ve eserlerin sergilendiği Uluborlu Müzesi kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bir cevap yazın