İspanya Yunanistan arası otobüsle kaç saat

Kara yolu uzunluğu yaklaşık olarak İspanya Yunanistan arasında 2630 kilometre olup, otobüs ile karayolunu kullanarak seyahat etmeniz durumunda en az bir buçuk gün boyunca durmadan hareket halinde olmanız gerekecektir. İspanya’dan Yunanistan’a karayolu ile seyahat etmek istemeniz durumunda özellikle dikkat etmeniz gereken nokta İspanya ile Yunanistan arasında pek çok ülke üzerinden geçmek zorunda kalacağınız gerçeğidir. Bu noktada bir sıkıntı yaşamamak için yapmanız gereken ise öncelikle Schengen vizesi almak olacaktır, zira böylelikle hiçbir risk taşımadan bütün sınırlardan rahatlıkla geçebilirsiniz. Avrupa’nın pek ülkesinden geçmenizi gerektirecek bu yol haritası Avrupa’daki karayolu ağının epey gelişmiş olması sebebiyle sizi fazla zorlamayacak uzun bir yolculuk yapsanız da pek çok yer keşfederek varış noktasına ulaşmış olacaksınız.

Özellikle “Interbus” gibi tur organizasyonlarında tercih edilen bir rota olan İspanya-Yunanistan seyahatine ülkemizden hareket edildiğinde elbette ki Yunanistan-İspanya seyahati olarak başlanması daha mantıklı olmaktadır. Ancak İspanya’dan Yunanistan’a gitmek istemeniz durumunda tam tersine bir istikamet izlemeniz gerekecektir. Bu iki ülke arasında otobüs ile seyahat ederken; ilk uğrayacağınız Avrupa ülkesi Fransa olacaktır ki Fransa ile İspanya birbirlerine sınırları olan iki ülkedir bu nedenle Fransa’dan geçmeden Yunanistan’a ulaşabilmek pek mümkün değildir, Fransa’yı geçmeden Yunanistan’a gitmek isterseniz yolunuzu epeyce uzatmış olacaksınız demektir.

Fransa’dan sonra ise geçmeniz gereken ikinci ülke İtalya olup İtalya’yı sırasıyla; Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ ve Arnavutluk takip edecektir. Aslında Balkan ülkelerinin bize tanıdık gelmesi sebebiyle bunları geçtikten sonra hemen Yunanistan’a ulaşılabiliyor gibi gözükse de yine de iki ülke arasındaki mesafe azımsanacak kadar az değildir. İspanya-Yunanistan arasında sıklıkla uçak seferleri düzenleniyor olsa da; karayolunu kullanarak vaktiniz var ise birden fazla ülkeyi görme olanağı daha cazip gelebilir. Seyahat esnasında geçilecek ülkelerin güvenli ve otoyol ağı bakımından çok gelişmiş olması aslında size hava yolu seyahati kadar güvenli ve konforlu bir yolculuk vaat edebilecek, uçakla yaklaşık olarak en hızlı 4 saat sürecek yolculuğunuz belki bir buçuk günden fazla sürecek olsa da görebileceğiniz pek çok farklı ülke buna değecektir.

Bir cevap yazın