İran Türkiye Uçak bileti fiyatları

İran Türkiye arasında birçok şehirden bir çok şehre haftanın her günü ve neredeyse her saat uçak biletleri bulunmakta ve bu uçuşların bir kısmı aktarmalı bir kısmı da direk uçuşlar olup kalkış yapılan şehirden, varış şehrine göre 280 .- Türk Lirasından başlayan fiyatlar 3.000 .- Türk Lirasına kadar değişkenlik göstermektedir. Direk uçuşlarda 2,5 saatten başlayan yolculuk süresi aktarmalı uçak seferlerinde bekleme süresiyle birlikte 12 saate kadar varabiliyor. İstanbul’a direk uçuşların olduğu İran – Türkiye uçak seferlerinde ülkemizin tüm şehirlere İran’ın birçok şehrinden İstanbul aktarmalı seferler yapılmaktadır. İran – Türkiye Uçak bileti fiyatları bu sebepten dolayı 280 .- Türk lirasından 3.000.- Türk Lirasına kadar farklılık göstermektedir.

Türk Hava Yolları, PegasusAirlines, Atlas Global, MahanAir, Ukraine International Airways, AzerbaijanAirlines, Emirates, QatarAirways ve daha birçok hava yolu şirketlerinin seferler düzenlediği İran – Türkiye hava taşımacılığında, şirketlerin bu kadar çok olması, yolcuların daha ucuz bilet bulma şansını yakalamalarını sağlıyor. Pegasus Havayolları uçak şirketinde Tahran – İstanbul bilet fiyatları 20- 25 gün öncesinden alındığı takdirde 2.5 saatlik bu uçuşu 280 .-Türk Lirasından, İzmir .- Tahran uçak bilet fiyatları ise 430 .- Türk Lirasından başlamaktadır. Bilet Fiyatları uçak kalkış şehri, uçak varış şehri, direk uçuş, aktarmalı uçuş modellerine, uçak şirketi ikram ve hizmetlerine göre farklılık göstermektedir.

İran – Türkiye arası uçak seferleri İran’ın birçok şehrinden Türkiye’nin 34 şehrine yapılmakta, bu şehirlerden İstanbul ve Ankara’ya uçak seferleri direk uçuş, diğer 32 şehre yapılan uçuşlar ise bir aktarmalı olarak yapılmaktadır. Aktarmalı sefer yapılan şehirlerin bazılarına rutin seferlerin haricinde haftada bir gün charter uçak seferleri de düzenlenmektedir. Sınır komşumuz olan İran – Türkiye arasında iç hatlar kadar çok uçak seferi düzenlenmekte, birçok uçak şirketinin düzenlendiği bu uçuş seferlerinden dolayı uçuşlar sık ve ucuzdur. 2050 km olan Tahran – İstanbul ve 2150 km olan Tahran – İzmir uçuş mesafesi yaklaşık 2.5 – 3 saat sürmekte ve İran – Türkiye uçak bilet fiyatları 280.- TL’den başlayan fiyatlarla 3.000.- TL’ya kadar çıkmaktadır.

Bir cevap yazın