Hong Kong Türkiye Arası Uçakla Kaç Saat

Bir dünya kenti olan Çin ülkesinin şehirlerinden biri olan Hong Kong ile Türkiye’nin birçok noktasına aktarmalı veya aktarmasız olarak uçuşlar yapılmakta ve yolcuların bu seyahatin uçakla kaç saat sürdüğünü merak etmektedir. Birbirine oldukça uzak olan Hong Kong ile Türkiye arası uçuşlar da yolcular tek aktarmalı uçuş içerisinde kesintisiz olarak kaç saat yolculuk yapacaklarını bilmek istemektedir. İki nokta arası aktarmasız olarak uçuşlar yapılmamaktadır. Bunun yerine tek aktarmalı, iki aktarmalı veya daha fazla aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Türkiye’den İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir şehirlerinden Hong Kong’a çeşitli zaman dilimlerinde farklı aktarmalı sayılarında biletler bulunabilmektedir.

İki uçuş noktası arası tek aktarmalı uçuşlar incelendiğinde örneğin İstanbul ile Hong Kong arası uçuşlar 15 saat 20 dakika ile 33 saat 50 dakika arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu uçuşlar için talep edilen ücret ise genel olarak ortalama 1941 TL ile 2464 TL arasında değişmektedir. Bir diğer uçuş noktası olan Ankara ile Hong Kong arası yapılmakta olan iki aktarmalı uçuşlara baktığımızda ortalama uçuş süreleri 17 saat 40 dakika ile 36 saat 10 dakika arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu iki nokta arası uçuşlarda ortalama ücretler ise 2774 TL ile 5954 TL arasında olabilmektedir. Bununla beraber üç aktarmalı uçuşlar yapılmak durumunda kalınırsa ortalama 27 saat sürebilmektedir.

Diğer uçuş noktaları olan Antalya ve İzmir şehirlerini de inceleyelim. Antalya ile Hong Kong arası yapılacak uçuşlarda aktarmasız uçuşlar bulunmamaktadır. Tek aktarmalı uçuşlarda ise 18 saat 10 dakika ile 38 saat 25 dakika arasında bir ortalama uçuş süresi karşımıza çıkmaktadır. Fiyat aralığı ise ortalama 2157 TL ile 4803 TL arasında değişebilmektedir. Bir diğer uçuş noktası olan İzmir ile Hong Kong noktası arasındaki uçuşları incelediğimizde tek aktarmalı uçuşlar genel olarak 14 saat 15 dakika olarak belirlenmiştir. Bu uçuşların fiyat aralığı ise 3197 TL ile 3854 TL arasında değişebilmektedir. Yine iki merkez arası iki aktarmalı uçuşlarda ise 17 saat 30 dakika ile 21 saat 40 dakika arası bir süre görülebilmektedir.

Bir cevap yazın