Hindistan Çin uçak seferleri

Asya kıtasında yüz ölçümü ve nüfus bakımından en büyük 2 ülkesi olan Hindistan – Çin uçak seferleri birçok hava yolu şirketiyle yapılmaktadır. THY, Air İndia, Jet Air ways, China Southern Airlines, Hong Kong Airlines, Thai Air ways Intl bunlardan bir kaçı. Hindistan – Çin arası her gün birçok sefer düzenlenmekte, ancak bu seferlerin hepsi aktarmalı uçuşlar ve 8 saatten 20 saate ulaşan varış zamanları vardır. Bu uçuşlar, tercih edilen uçak şirketine göre Hong Kong, Bangkok, İstanbul gibi havalimanlarında aktarma yapar ve bazen aktarma istasyonunda uçak şirketi değişikliği de yapabilir, tercih ettiğiniz havayolu şirketi anlaşmalı başka bir uçak şirketiyle aktarmada devam edebilirler.

Hindistan – Çin seferi yapacaksanız ve biletinizi Jet Airways’den aldıysanız, Hong Kong’a kadar Jet Aırways uçakları ile gider burada aktarma yapar, China Southern Airlines uçakları ile Çin seyahatiniz devam eder. Uçuş biletinizi Air İndia’dan aldıysanız yine Hong Kong’dan aktarma yaparsınız ve Hong Kong’a kadar Airİndia ile Hong Kong’dan Hong Kong Airlines uçakları ile yola devam edersiniz. Hindistan – Çin seferinde Bankong’dan aktarma yapan ThaiairwaysIntl uçakları değişikliğe gitmez, yine kendi uçak şirketlerine ait uçaklarla yollarına devam ederler. THY uçakları ile Hindistan’dan Çin yolculuğu gerçekleştirmek isteyen yolcular Yeni Delhi İndra Ghandi Uluslararası Havalimanı’ndan İstanbul’a, İstanbul’dan aktarmayla Pekin Havalimanı’na varırlar.

Hindistan’ın büyük şehirlerinden Bombay’dan Çin’e gitmek istiyorsanız, yukarıda Yeni Delhi’den uçan havayolları şirketlerine Cathay Pacific ve Indonesia AirAsia uçak şirketlerini de dahil edebiliriz. Hindistan Bombay’dan Çin Pekin’e uçakla gitmek isteyenler 1 aktarmayla 8 saatten 14 saate kadar bir yolculuğu göze almalılar. IndonesiaAirAsia uçakları Kuala Lumpur’dan, diğer hava yolu şirketleri Hong Kong’dan aktarma yapmakta ve bu yolculuklar aktarma bekleme sürelerine göre 8 saatten 14 saate kadar sürmektedir. Hindistan – Çin uçak seyahati yapmak isteyenler için Hindistan’ın uluslararası havalimanlarından Çin’e hergün ve hemen hemen her saatte çok sayıda uçak sefer yapılmaktadır. THY uçaklarının da dahil olduğu birçok havayolu şirketi bu seferleri farklı aktarma istasyonları ve bazen partner uçak şirketleriyle gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın