Hatay Mersin Otobüs fiyatları

Güncel olarak otobüs fiyatları Hatay Mersin iki şehrin birbirine çok yakın olmasından dolayı hem çok uygundur hem de her gün pek çok firma tarafından günün hemen hemen her saatinde sefer düzenlenmektedir. Hatay Mersin arası yaklaşık olarak 257 km olup söz konusu yolculuk 4 saat civarında sürmekte, otobüs bileti fiyatları ise özel günler dışında standart olarak 30 TL civarındadır. Aslında 4 saatlik bir yolculuk iki şehir arasındaki mesafe düşünüldüğünde uzun kalmaktadır zira hususi aracınızla yapacağınız bir seyahat en fazla 3 saat sürecektir ancak Hatay Mersin arasına sefer düzenleyen firmaların çoğu Adana’ya uğrayarak Adana otogarında da yolcu alıp, bırakmaktadır.

İki şehir arasında sefer düzenleyen firmalar genellikle ya Adana kökenli firmalardır ya da Mersin kökenlidir, en yaygın olarak sefer düzenleyen firma aslında bir Adana firması olan Has Turizm’dir. Has Turizm’in Hatay Mersin arası her gün hemen hemen her saat başı seferi bulunmakta olup anılan seferler sadece 30 TL tutarındadır ki şahsi aracınızla seyahat etmek istemeniz halinde 30 TL den daha fazla harcamanız gerekebilir. Anılan destinasyon arasında sefer düzenleyen diğer otobüs firmaları da aynı şekilde bir fiyat politikası izlemektedir, standart olarak 30 TL tutarında bir ücretlendirme uygulanmaktadır. Elbette ki yeni yılın gelmesi ile birlikte fiyatların artma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekecektir.

Hatay Mersin arasında sefer düzenleyen otobüs firmaları sadece Hatay-Mersin hattı için değil aslında Mersin üzerinden Antalya, Bodrum, Finike gibi tatil yörelerine sefer düzenlemekte ancak mecburen Hatay-Mersin arasındaki güzergahı kullanmaktadır, bu nedenle bilet seçimi yaparken otobüsün seyir defterini irdelemek gerekecektir. Birden fazla varış noktası olan yolculuklarda; şehir içlerinde durarak yolcu alıp bırakma, birden fazla otogara uğrayarak beklemek durumları meydana geleceğinden yolculuğunuz gereğinden fazla uzayabilecektir. Nitekim anlattığımız şekilde yol güzergahı belirleyen otobüs firmalarındaki iki şehir için yolculuk süresi 4 saati aşmakta, en az 4.5 -5 saat arasında sürmektedir bu durumda aslında birbirine bu denli yakın olan iki kent arsındaki yolculuğunuzun eziyete dönüşmesine sebep olabilecektir.

Bir cevap yazın