Güney Afrika ile Türkiye Uçak Biletleri

Afrika kıtasının en güneyinde yer alan Güney Afrika Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki iyi ilişkiler söz konusu ülkeler arasında yapılan uçak seferlerine de olumlu bir şekilde yansımakta ve insanlar söz konusu seferlere ait uçak biletleri sayesinde Güney Afrika içerisinde yer alan farklı kentlere rahatlıkla gidebilmektedir. Dünyanın da en önemli ülkelerinden bir tanesi olan Güney Afrika Cumhuriyeti içerisinde yer alan Cape Town, Johannesburg gibi kentler ile Türkiye içerisinde yer alan İstanbul, Ankara gibi kentler arasında çok sayıda uçak seferi yapılmaktadır. Ülkeler arasındaki iyi ilişkilerin sonucu olan seferler hem Türk firmaları hem de yabancı firmalar tarafından yapılmaktadır. Ayrıca yapılan seferlerin bir kısmı aktarmasız iken isteyen kişiler için aktarmalı seferler de yapılmaktadır.

Güney Afrika’nın en önemli kentlerinden olan Cape Town ile İstanbul arasında Türk Hava Yolları tarafından aktarması uçuşlar düzenlenmektedir. THY tarafından kaldırılan uçaklar saat 17:20’de havalanırken ertesi gün yerel saat ile 05:05’te iniş yapmaktadır. Yolculuğun toplam süresi 10 saat 45 dakika olurken biletler için ödenmesi gereken miktarlar ise 1.842 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Bunun dışında bir başka önemli kent olan Johannesburg’a da THY tarafından seferler düzenlenmekte ve bunlar için de ödenmesi gereken miktarlar aynıdır. Fakat buranın konumunun nispeten daha yakın olmasından dolayı yolculuk 9 saat 35 dakika sürmektedir. Bunların haricinde iki ülke arasında aktarmalı uçuşlar da yapılmakta olup bunların bir kısmı Paris üzerinden Air France firması tarafından yapılmaktadır.

Güney Afrika Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaklaşık 55 milyon insan yaşamakta ve bunların bir kısmı ülkemize geldiği gibi ülkemizden de buraya insanlar turizm ya da farklı amaçlarla buraya gelmektedir. Söz konusu ülke içerisinde yer alan doğal güzellikler insanların yoğun ilgisini çekmektedir. Ayrıca burada çıkarılan altın madenleri de insanların ziyaret ettikleri yerler arasında yer almaktadır. Bütün bunların dışında doğal yaşam alanları ve bunları da içerisine alan büyük milli parklar ile benzer yapılar çok yıl içerisinde çok sayıda turisti misafir etmektedir.

Bir cevap yazın