Finlandiya İsviçre Uçakla Kaç Saat Sürer

Sıra dışı güzellikleriyle ön plana çıkan Finlandiya ve İsviçre dünyanın hemen her bölgesinden ziyaretçi çeken iki ülke olduğu için uçakla bölgeye kaç saat süresi içinde ulaşıldığı konusu gündeme gelmektedir. Her iki ülke arasındaki yolculuğun uçakla kaç saat sürdüğüne dair sorular genellikle aktarmalı ya da aktarmasız uçak seferlerinin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. İki ülke arasında gerçekleşen yolculuklarda harcanan zaman ülkeler arasındaki mesafelerle doğru orantılı olarak değişiklik göstermekte ve uçuşların direkt ya da aktarmalı oluşları da toplam seyahat süresini belirlemektedir. Finlandiya eşsiz bir ülke ve en fazla ziyaret edilenler arasında yer almaktadır. İsviçre ile arasında kaç saat olduğu uçakla ne kadar sürer bilgisi de merak edilen konular arasında yer almaktadır. Aralarında 1841 kilometre mesafe bulunan Helsinki ve Bern arasındaki direkt uçuşlar yaklaşık olarak 3 saat 25 dakika sürüyorken aktarmalı uçuşlar nedeni ile toplamda minimum 16 saat süreyle yolculukların gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Promosyonlu biletlerin ortalama 980 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu havayolu firmalarında maksimum 13 bin TL tutarında bilet satışı da yapılmaktadır. Finlandiya ve İsviçre arasındaki yolculuklar farklı havayolu firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir ve her firma fiyat politikasını farklı biçimde lanse etmektedir.

Finlandiya Helsinki ve İsviçre Bern arasında yapılan uçak yolculuklarının daha ekonomik olabilmesi için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. İki ülke arasında uçuşun yapılacağı en uygun ay Mayıs olarak belirtilirken pahalı olarak da Aralık gösterilmektedir. Hafta ortası Salı günleri bilet fiyatlarının en düşük olduğu gün olarak belirtilirken cumartesi günleri ise en pahalı gün olarak belirtilmektedir. Öğleden sonra gerçekleştirilecek olan uçuşların akşam uçuşlarına oranla yaklaşık olarak %31 oranında pahalı olduğu belirtilmektedir. Yanı sıra biletlerin 2 ay öncesinden alınması fiyatlarda ciddi tasarrufların yakalanabileceğini göstermektedir. Her gün uçuşun bulunduğu iki ülke arasındaki havayolu ulaşımını farklı firmalar farklı fiyatlandırma seçenekleri ile yolcularına sunmaktadır.

Genellikle kültürel seyahatler ve Alp dağlarında kayak sporu için ziyaret edilen İsviçre doğası ve gelişmişlik düzeyi ile dünya ülkeleri arasında birinci sıralarda yer almaktadır. Gezilerek görülecek birçok yerin var olduğu kentleri, festivalleri, müzeleri, doğal alanları ile cezbedici özelliklere sahip ülke her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Helsinki’de eşsiz güzelliklere sahip olan başka bir ülke konumundadır. Özellikle görülmesi gereken bir sürü özel alanı bulunmaktadır. Suomenlinna Adası birincil olarak keşfedilmesi gereken koruma altındaki bir bölgedir. Meydanları ve özel alanları ile keşfedilmesi gerekli olan Helsinki özellikle doğası ve manzaraları ile eşsiz seyahat deneyimi yaşatmaktadır. Lutheran Katedrali, Seurasaari Müzesi, Natural History Müzesi, Taş Kilise incelenmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Bir cevap yazın