Ermenistan Uçak Bileti Ara

Ülkemize komşularından Ermenistan başkenti Erivan içerisinde yer alan havalimanına gitmek isteyen kişiler uçak bileti bulabilmek için teknolojinin sağlamış olduğu imkanları etkin bir şekilde kullanmakta ve insanlar internet üzerinden bilet ara işlemi yaparak çok daha kısa sürede biletlere ulaşabilmektedir. Ermenistan’a gitmek isteyen kişiler için hava yolu şirketleri tarafından çok sayıda sefer yapılırken bunların önemli bir kısmı yabancı şirketler tarafından gerçekleştirilmekte olup insanlar söz konusu şirketlerin seferlerine ait uçak bileti alarak ülkemiz üzerinden bu seyahati yapabilmektedir. Aktarmalı olarak yapılan seferlerde insanlar öncelikle Kiev ve Moskova gibi kentlere gitmekte olup daha sonra buradan Ermenistan başkenti Erivan’a geçiş yapmaktadır. Yolculuğun toplam süresi ise bekleme zamanına bağlı olarak farklılık göstermekte olup genellikle 10 saate yaklaşmaktadır.

Milattan önce 782 yılında kurulduğu tahmin edilen Ermenistan başkenti Erivan tarih boyunca çok önemli bir role sahip olmuştur. Kente farklı medeniyetlerin hakim olması burada çok sayıda tarihi yapının yer almasına neden olurken ayrıca da doğal güzellikler bakımından da zengin sayılabilecek kentlerden bir tanesidir. Erivan içerisinde ülkenin en önemli müzelerinden bir tanesi olan Tarih Müzesi yer almaktadır. Müze olarak kullanılan binanın mimarisi bile buraya gelen kişilerin ilgisini çekmektedir. Bina içerisinde ise özellikle Bronz Döneme ait çok sayıda eser yer almaktadır. Bu da tarih severlerin buraya yoğun ilgi göstermesine neden olmaktadır. Eserler arasında madalyonlar, heykeller, özel nesneler ve silahlar daha ağırlıktadır.

Ülkenin başkentinin simgelerinden bir tanesi kent merkezinde yer alan meydandır. Kutlama ve törenlerin yapıldığı bu alanda zaman zaman protesto gösterileri de yapılmaktadır. 1924 yılında yapılması planlanan bu meydan farklı nedenlerden dolayı ancak 1958 yılında tamamlanmış ve Halk Meydanı adını almıştır. Meydanın tam ortasında yer alan havuz içerisinde bulunan fıskiyeler müzik eşliğinde gösteriler yapmakta ve bu da halk tarafından ilgi ile izlenmektedir. Şehir içerisinde yer alan bir başka önemli nokta ise Cafesijan adı verilen sanat merkezidir. Uzun taş merdivenlerin dikkat çektiği yapıda kullanılan mimari insanlardan çok yoğun ilgi görmektedir.

Bir cevap yazın