Düzce Erzurum uçak bileti ara

Düzce kentinden Erzurum arası uzak olduğundan karayolunun zahmetine katlanmak istemeyen yolcular uçak yolculuğunu tercih etmektedir ki bunun için ara işlemi yapıldığında bu rotada bileti alınacak sefer olmadığını fark edeceklerdir. Çünkü Düzce şehrinde aktif havaalanı bulunmadığından Düzce Erzurum uçak bileti ara işlemleri sonucunda biletler şehir merkezine en yakın havalimanları üzerinden alınmaktadır.

Düzce şehir merkezine en yakın havaalanı 185 kilometre uzaklıktaki İstanbul’un Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen’dir. Yaklaşık olarak 1 saat 55 dakikalık karayolu yolculuğu sonucunda ulaşılan Sabiha Gökçen’den Erzurum Havalimanına gün içerisinde 3 tane direkt uçak seferi bulunmaktadır. Bu seferler Pegasus ve Anadolujet firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Pegasus 19.05’te, Anadolujet 08.05 ve 19.05 saatlerinde ortalama 1 saat 50 dakika süren yolculuğu gerçekleştirmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanın yanı sıra ikinci alternatif rota ise Ankara Esenboğa Havalimanı’dır. Düzce merkeze 250 kilometrelik mesafede bulunmaktadır ve karayoluyla ulaşım 2 saat 45 dakikada sağlanmaktadır. Ankara Esenboğa’dan Erzurum’a sadece Anadolujet firması direkt uçmaktadır. Gün içerisinde 4 defa gerçekleştirilen bu uçuşlar 08.05, 15.50, 19.50 ve 23.45 saatlerinde yapılmaktadır. 1 saat 20 dakika süren uçuştan sonra Erzurum Havalimanına ulaşılmaktadır. İstanbul da Ankara da direkt sefer sayısı fazla olduğundan tercih edilebilir. Otobüs firmalarının da her iki kente devamlı araçları olduğundan karayolu ulaşımı konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır. Ankara ve İstanbul büyük şehir olduğundan yolcu talebi fazla olmaktadır. Talebin fazla olması fiyatları yükselteceğinden ve son tarihlere kalındığında biletler tükeneceğinden bileti almak için acele etmekte fayda vardır.

Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan Düzce’nin tarihi milattan önce 14.yüzyıllara dayanmaktadır. Hititlerin hüküm sürdüğü topraklar milattan sonra 14.yüzyılda Osmanlı Devleti’nin topraklarına katılmıştır. 1999 yılına kadar Bolu’nun bir ilçesi olan kent Süleyman Demirel’in onayı ile il olmuştur. Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerine kurulmuş olan şehir 1999 yılında büyük bir deprem yaşamıştır. Fay hattı üzerinde olması kenti kaplıcalar bakımından zenginleştirmiştir. En bilinen kaplıcası ise Efteni Kaplıcası’dır. Konuralp Müzesinde sergilenen eserler kentin tarihine ışık tutmaktadır. Şehrin görülmesi gereken yerleri arasında Hemşin Camii, Akçakoca Ceneviz Kalesi, Konuralp beldesinde bulunan Antik Tiyatro kalıntıları, Fakıllı Mağarası, Aktaş Şelalesi, Konuralp Türbesi, Melen Çayı ve Güzeldere Şelalesi bulunmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın