Denizli Kahramanmaraş Uçak Bileti

Denizli Kahramanmaraş uçak biletini hemen hemen her gün günün farkı saatlerinde birden fazla hava yolu firması seçeneği ile bulabilmeniz mümkündür, ancak iki şehir arası yaklaşık olarak 920 km olmasına rağmen uçakla seyahatiniz en az 6,5 saat sürecektir. Kara yolunu kullanarak seyahat etmek istemeniz halinde 11 saat sürebilecek olan yolculuğunuz hava yolunu tercih etmeniz durumunda en fazla 1,5-2 saat sürmesi gerekmektedir. Ancak iki nokta arasında sadece aktarmalı seferlerin bulunması nedeniyle ulaşım için hava yolunu tercih etmeniz size kara yoluna nazaran zaman kazandırsa da uçakla seyahatlere kıyasla çok uzun sürmektedir. Şayet bir de iki aktarma seçmişseniz yolculuk süreniz neredeyse iki katına çıkmaktadır.

Denizli-Kahramanmaraş arasında Türk Hava Yollarının hemen hemen her gün seferi bulunmakla birlikte Anadolu Jet ve Pegasus hava yolarının da sefer düzenlediği görülmektedir. Söz konusu uçuş için Türk Hava Yollarının ekonomi sınıfından bir aktarmalı gidiş-dönüş uçuşu için sefer tercih etmeniz durumunda ödemeniz gereken en düşük miktar yaklaşık olarak 400 Türk Lirası civarındadır, kimi zaman anılan destinasyonlar arasında bir aktarmalı sefer bulmak dahi mümkün olmadığından aynı koşullarda iki aktarmalı bir sefer tercih etmeniz halinde uçuş için ödemeniz gereken miktar 3000 Türk Lirasına kadar çıkabilmekte hatta kimi zaman 4000 Türk Lirasını dahi geçebilmektedir.

Bu denli yüksek uçak biletlerinin temel sebebi aktarmalar olup, aktarmalar hem uçuş süresini inanılmaz derecede uzatmakta -hatta kimi zaman yolculuğunuzu otobüsle gerçekleştirmek daha lehinize bile olabilir- hem de uçak bileti fiyatlarını yurt dışı uçuşlarına göre bile yükseltmektedir. Bugün İstanbul-Tokyo arasındaki bir gidiş-dönüş uçuşu için bile 2500 Türk Lirası civarında bir miktar ödemeniz gerekirken Denizli-Kahramanmaraş arasındaki uçuşunuz için 4000 Türk Lirasından fazla ödemeniz gerekebilecektir. İki şehir arasındaki uçuşlardaki aktarmaların en büyük sorunu havaalanı geçişleri esnasında yaşanan bekleme süreleridir, kimi zaman 11,5 saati bulan yolculuk sürelerinin temel sebebi havaalanında yapılan beklemelerdir, söz konusu durumu engelleyebilmek için bilet seçiminizi yaparken mümkünse bir aktarmalı uçuşları tercih etmenizde fayda vardır. Aksi takdirde hem uzun saatler boyunca havaalanlarında beklemek zorunda kalabilir hem de uçuşunuz için uçuk miktarlar ödeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın