Çankırı Eskişehir arası kaç saat sürer

Çankırı ile Eskişehir ve Eskişehir ile Çankırı arasındaki 374,9 kilometrelik yol güzergahı Dumlupınar Bulvarı, D 200 ve E 90 yolları kullanılarak yaklaşık olarak 4 saat 8 dakikada kat edilebilir. Bir başka alternatif olarak Çankırı ile Eskişehir ve Eskişehir ile Çankırı arasındaki 468 kilometrelik yol D 765, Dumlupınar Bulvarı, D 200 ve E 90 yolları kullanılarak yaklaşık olarak 5 saat 28 dakika da katedilebilir. Bir başka alternatif olarak Çankırı ile Eskişehir ve Eskişehir ile Çankırı arasındaki yol E 89, Dumlupınar Bulvarı, D 200 ve E 90 yolları kullanılarak yaklaşık olarak 5 saat 29 dakikada kat edilebilir.

Çankırı – Eskişehir Arası genelde 375 kilometrelik yolun kullanıldığı bu yolculuk seferinde ortalama olarak yolculuk 4 saat 33 dakika sürmektedir. Bu mesafe otobüsle veya toplu taşıma yapan başka araçlarla değil özel araçlarla yapılan yolculuklar için 4 saat 33 dakika olarak belirtilmektedir. Çankırı – Eskişehir Arası yolculukta eğer bir uçak firması uçuş hizmeti veriyor olsaydı 264 kilometre yol kat edecek bu uçak yaklaşık olarak 51 dakikada tamamlayacaktı. Ama ne yazık ki iki şehir arasında uçakla seyahat hizmeti verecek bir uçuş firması bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise Çankırı’da herhangi bir havaalanını bulunmamasıdır. Ama Kayseri şehrinin bir havaalanı vardır ve diğer illere de yoğun bir şekilde uçuş hizmetleri vermektedirler.

Çankırı – Eskişehir arası ve Eskişehir – Çankırı arası yolculuklarda özel araçla yolculukta ortalama yakıt tüketim miktarı dizel bir araçta 79,41 TL, benzinli bir araçta bu 135 TL olacaktır.Eskişehir’den Çankırı’ya giderken katedilecek yollara bakıldığında yolun 181 kilometresi Dumlupınar Bulvarı, D 200 ve E 90 yolları boyunca ortalama olarak 2 saati bu yolda geçer. Daha sonra Dumlupınar Bulvarı, D 200 ve daha sonra Ankara Çevre Yolu, O – 20, E 89 boyunca 44 km ilerleyip yarım saatte bu yolda tamamlanır. Daha sonra İstanbul Havalimanı, Kırıkkale, Samsun, E 88, D 750 tabelaları takip edilerek yaklaşık 20 dakika daha ilerlendikten sonra Çankırı girişine girip D 140 boyunca ilerlenip nihayetinde 4 saat dolaylarında yolculuk tamamlanabilir.

Bir cevap yazın