Benin Uçak Bileti Fiyatları

Batı Afrika topraklarında bulunan Benin Cumhuriyeti birçok önemli ülkeye komşudur ve coğrafi açıdan pekte büyük sayılmayan yerleşkeler arasında yer almaktadır. Ortalama 9 milyon insanı barındıran ülkeye genellikle doğa turizmini seven turistlerin akın ettiği bilinmektedir. Eşsiz ormanları ve ovalarındaki safari turlarına katılmak isteyen birçok kişi dünyanın belirli ülkelerinden turlarla vahşi hayatı yakından tanımak için bölgeyi ziyaret etmektedir. Benin’e uçak bileti kampanyaları da zaman zaman düzenlenmektedir. Ancak fiyatları zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle iyi bir şekilde takip ederek gerekirse firmaların fiyat alarmlarından yararlanmak sureti ile bilet alımları gerçekleştirilmelidir. Benin Afrika’nın eşsiz doğasından nasibini almış bir ülke olması sebebi ile ziyaretçilerine unutulmayacak anlar yaşatmak için onları en iyi biçimde ağırlamaktadır.

Türkiye kalkışlı ve varışlı Benin seyahatleri için ülkeden yalnızca Türk Hava Yolları seferler düzenlemektedir. MEA ve Senegal Airlines havayolu firmaları ile de aktarmalı olarak ortalama 16 saat süreli bir yolculuğun ardından ülkeye hava yolu ulaşımı sağlanması mümkün olmaktadır. Aktarmalı gerçekleşecek olan uçuşlarda uzun süreli yolculuğun kişide yorgunluklara neden olduğu da bilinmektedir. Benin için bilet alacak olan kişilerin yoğun uçuş temposu ve bekleme süreleri için hazırlıklı olmaları tavsiye edilmektedir. Benin uçak biletlerinin fiyatları gidilecek döneme, tarihe ve aktarma durumuna göre değişiklik göstermektedir. En doğru bilgiyi ilgili firmaların web siteleri aracılığı ile almak mümkün olmaktadır. Biletler için yaklaşık olarak 2375 TL’den başlayan fiyatlarla alımların yapılmasının mümkün olduğu görülmektedir. Gün ve tarihine bağlı olarak THY fiyatlarda 1000 TL artış yapabilmektedir.

Benin için temin edilecek olan biletlerin daha yüksek ücretlerle satıldığı bilinmektedir. Ancak doğru firma ve uygun koşullarla alım yapıldığında en uygun ve düşük bütçe ile alım yapılması mümkün olmaktadır. Biletlerin kısa yoldan temin edilebilmesi için firma kurumsal web sitelerinin takip edilmesi, promosyonların incelenmesi ve kampanyalardan haberdar olunması gerekmektedir. Başkent Cotonou Benin’in en büyük ticari merkezidir. Ülkenin önemli limanlarının bu şehirde olması nedeni ile popüler bir duruma gelen şehir ciddi bir turizm potansiyeline de sahiptir.

Bir cevap yazın