Belçika Uçak Bileti Fiyatları

Belçika ile ülkemiz arasında seyahat etmek isteyen kişiler hava yolu şirketleri tarafından yapılan uçak seferlerine ait uçak bileti almadan önce fiyatları detaylı olarak incelemekte ve özellikle kampanyalı ya da indirimli olan biletleri tercih ederek daha az ödeme yapmak istemektedir. Belçika içerisinde yer alan kentler ile ülkemizin kentleri arasında yapılan seferlerin bir kısmı aktarmalı olarak yapılırken bir kısmı ise aktarmasız olarak yapılmakta olup bunların çok önemli bir kısmı yerli hava yolu şirketi tarafından gerçekleştirilmektedir. Belçika’nın en önemli kenti olan Brüksel’e aktarmasız olarak İstanbul’dan gelmek mümkün iken buraya sefer düzenleyen firmaların tamamı yerlidir. Yani aktarmasız olarak gelmek isteyen kişilerin mutlaka yerli hava yolu şirketlerinden bir tanesini tercih etmesi gerekmektedir.

Brüksel ile İstanbul arasında seyahat etmek isteyen kişiler için THY ve Pegasus sefer düzenlerken söz konusu seferlerle yapılan seyahat yaklaşık olarak 3 saat 30 dakika sürmektedir. İki firmanın bilet fiyatları arasında ciddi bir farklılık bulunurken bunun nedeni olarak THY’nin fiyat politikası ve Pegasus’unpromosyon uygulaması gösterilmektedir. Bu iki firmanın dışındaki yabancı firmalar ise sadece aktarmalı seferler yapmakta ve yolcuları önce kendi ülkelerine daha sonrada Brüksel’e taşımaktadır. Bu da yolculuğun normale göre daha fazla sürmesine neden olduğu için insanlar mecbur kalmadıkça bunları tercih etmemektedir.

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden bir tanesi olan Belçika içerisinde hem tarihi yapıların hem de doğal güzelliklerin sayısı oldukça fazladır ve buna bağlı olarak insanlar farklı noktalardan buraya bu güzellikleri daha yakından görebilmek için gelmektedir. Özellikle tarihi yapılarda kullanılan mimari insanları adeta kendisine hayran bırakırken diğer yapıların da bu mimariye uygun olması ve şehirlerde mimari açıdan tam bir bütünlük olması insanların dikkatini çeken en önemli detaylardan bir tanesidir. Belçika içerisinde yer alan görülmesi gereken yerlerin başında Grand Palace adı verilen meydan gelmektedir. Meydanın etrafında bulunan yapılar ile burası çok daha ilgi çekici bir yere dönüşmektedir. Bunların dışında çok eski zamanlardan orta çağ dönemlerinden kalan kale ve benzer yapılar da ülkenin farklı noktalarında yer almaktadır.

Bir cevap yazın