Aydın uçak bileti tur paketleri

Yurtiçinde tatil denince akla gelen ilk yerlerden bir tanesi olan Aydın için dilerseniz ekonomik fiyatta uçak biletleri ile bireysel olarak seyahat edebilir dilerseniz de uygun tur paketleri ile günlerce şehri baştan sona adımlayabilirsiniz. Ancak dinlenmekten ziyade biraz da gezip görmek istiyorsanız işi bir bilene danışmakta fayda var. Yani tur şirketleri ile anlaşabilir ve kendinizi onların gezi planlarına bırakabilirsiniz.

Yine de kendiniz gitmek ve görmek istiyorsanız kısaca bilgi verelim… Aydın içerisinde bir gezi rotası oluşturmak istiyorsan öncelikle tarihi yapılardan başlayabilirsiniz. Aphrodisias Antik Kenti’ni daha önce duymuş muydunuz? Hani Kenan Erim’in büyük çabaları ile hak ettiği ilgiye kavuşan o tarihi Tetrapylon’lu kent… Mutlaka gitmeli ve görmelisiniz. Buradan çıktıktan sonra ise Dilek Yarımadası’na muhakkak uğrayın. Kuşadası’na sadece 28 kilometre uzaklıktaki bu yarımada, aynı zamanda beş yüz milyon yıllık Menderes Kütlesi’nin de bir parçasıdır. Devamında ise tabi ki Milet Müzesi’ni gezmelisiniz. 1973’te açılan bu müzede Klasik, Roma, Arkaik, Helenistik, Selçuklu, Bizans ve Osmanlı dönemine ait birçok eser sergilenmeye devam etmektedir. Son olarak da Kurşunlu Manastırı’na uğrayabilirsiniz. Manastır şapellerindeki kresklerle ve ikonoklasik dönem detayları ile ön plana çıkmaktadır.

Yalnız Aydın’a gidecekseniz sezon tercihiniz kesinlikle yazdan yana olsun. Çünkü şehrin genelindeki güzellikler kış mevsiminde görmek için fazla açıktır. Bu yüzden de Aydın gibi bir yerde asla kış sporlarından söz edilemez. Ayrıca orada yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Sizlere tavsiyemiz kamp yapmanız, doğa gezilerine çıkmanız, yüzmeniz ve değişik su sporlarını denemeniz yönünde olacaktır. Yine de normal standartlarda bir tatil için sahil kesimlerinde konaklama imkanları mevcuttur. Bu şehirdeki tüm restoran ve lokantalarda bol zeytinyağlı ve çeşitli otları barındıran yemekler bulabilirsiniz. Eğer vegan türde bir beslenme alışkanlığına sahipseniz sabah kahvaltılarında domatese doğranan lor peyniri ve ya çökelek ile akşam yemeklerinde tadına bakabileceğiniz sarımsakla güçlendirilen haşlanmış biber ve patlıcanlar mutlaka ilginizi çekecektir. Hazır tatile çıkmışken Kaleiçi Barlar Sokağı’na ve Didim ile Akbük’teki eğlence mekanlarına bakmanızda da yarar var.

Bir cevap yazın