Artvin Samsun Arası uçak bileti bul

Karadeniz Bölgesinin iki önemli şehri Artvin ile Samsun arasında uçak yolculuğu yapmak için bileti bulma arayışı içinde olanlar arama motorlarına bul komutunu verdiğinde iki şehir arası direk uçuşun olmadığını göreceklerdir. Artvin Samsun arası uçak bileti bul işlemleri yapıldığında iki rota asının mesafesinin yakın olması ve yakınlığından dolayı karayolu ulaşımının tercih edilmesinden kaynaklı direkt seferlerde bilet bulmak mümkün değildir. İki kent arasındaki mesafe 567 kilometre olup bu mesafe otomobille yaklaşık olarak 6 veya 7 saatte kat edilmektedir. Havayolu ulaşımında ise aktarmalı seferler mevcuttur. Bu seferler Artvin Hopa Havalimanına veya Batum Havalimanına İstanbul Atatürk veya Sabiha Gökçen havaalanları üzerinden en az bir aktarmalı olarak yapılmaktadır.

Samsun Çarşamba Havaalanından Hopa Havaalanına aktarmalı yapılan yolculuklar Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu yolculuğun süresi an az 11 saat 45 dakika en fazla ise 15 saat 10 dakika sürmektedir. Artvin’e çok yakın olduğundan sıklıkla kullanılan Gürcistan Batum Havaalanı’na Samsun Çarşamba Havalimanından yine ve sadece Türk Hava Yolları firmasından uçak bileti bulunabilir. Bu rotada yapılacak seyahatler ise 10 saat 25 dakika ile 1 gün 22 saat 15 dakika arasında değişmektedir. Uçak yolculuğundan sonra karayolu ile Batum’dan Artvin’e geçek gerekecektir. Uçağın lüks ve konforunu terk etmek istemeyenler uzun saatler yolculuk yapmayı göze alarak uçak bileti almaktadır. En az 20 gün öncesinde biletler alındığında daha uygun fiyatlarla uçmak mümkün olacaktır. Son zamana kaldığında bilet fiyatları yükselecektir.

Boğaları ile meşhur olan Artvin ve çevresinde yeryüzü şekilleri engebeli olduğundan çeşitli iklim şartları yaşanmaktadır. Çoruh nehrinin geçtiği kentte Murgul bakır madenlerinden çıkarılan ham maddeleri şehrin ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bakırın yanı sıra kentte altın, gümüş ve çinko da çıkarılmaktadır. Yarısından fazlası ormanlık alanlarla çevrili olan kentte ahşap oymacılığı da yapılmaktadır. Farklı etnik grupların dostane ilişkilerle yaşadığı ilimizin nüfusunun büyük çoğunluğunu Ahıska Türkleri, Kıpçak Türkleri, Gürcü, Hemşin ve Lazlar oluşturmaktadır. Farklı etnik grupların olması yörede kültür çeşitliliğine neden olmuştur. Ülkemizin tek biyosfer rezerv alanı olarak görülen bölge dünya mirası olarak da görülmektedir. Fındık, çay, son dönemlerde artan kivi üretimi yapılmaktadır. Belli kesimlerde ise narenciye üretimi de yapılmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın