Antalya Uçak Bileti Bul

Antalya kenti mavi denizi ve bembeyaz kumsalları ile davetkar bir manzara sergilediğinden ülkemizin ve dünyanın dört bir köşesinden turistler şehre uçakla ulaşmak için farklı sitelerdeki bileti bul butonunu kullanmalıdırlar. Antalya Havalimanı uluslar arası bir havaalanı olduğundan çok sayıdaki havayolu firması alana uçak seferi düzenlemektedir ki bileti bul işlemleri internet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Ülkemizin ileri gelen firmaları Pegasus, Onur Air, Sun Express, Atlas Global, Türk Hava Yolları ve Anadolujet firmalarını turizm cenneti kente uçuşları vardır. Ülkemizin firmalarının yanı sıra uçuşları yapıldığı yurt dışı ülkelerinin de firmalarından bazılarının seferlerini bulmak mümkündür. Firmaların çok olması uçak biletini bulmayı ve hatta uygun fiyatlar ile almayı daha da bir kolaylaştırmaktadır.

Türkiye’nin turist yoğunluğunun büyük bölümünü ağırlayan Antalya Havalimanından uçuş yapılan nokta sayısı fazladır. Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere ülkemizin pek çok şehrine uçak bileti bulmak mümkün gözükmektedir. Direk uçuşların maliyeti aktarmalı uçuşlara göre çok daha uygun olduğundan rahat, hızlı ve ekonomik yolculuğu tercih edenler aktarmasız uçuşların biletlerini kaçırmamalıdır. Havaalanından seferlerin düzenlendiği ülkelerin başında Almanya, Kazakistan, Kıbrıs, Ukrayna, İsrail gelmektedir. Denize girmek için Antalya tercih ediliyor ise Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü şehre gelmek için en doğru zaman yaz aylarıdır. Fakat sadece gezmeyi tercih edenler için ideal zaman bahar aylarıdır. Konaklama imkanlarının çeşitli olduğu bölgede erken rezervasyon indirimli olacaktır.

Kültürel aktivitelerin yoğun olduğu ilde Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali yapılmaktadır. Kentte bulunan nezih plajlar turizme büyük katkı sağlamaktadır. Bu plajlar arasında Tekirova, Konyaaltı, Demre, Reşat Adası Plajları, Finike, Kemer, Kumluca ve Kaş bulunmaktadır. İnce kumlarıyla dünyaca ünlü Gazipaşa, Lara ve Side’nin yeri ise apayrıdır. Yörenin tarihi yapısına kanıt olan ve en meşhurları Side, Patara, Olympos, Aspendos ve Perge olan antik kentleri ayrı bir tarihi doku oluşturmaktadır. Doğal güzellikleri arasında en çok bilinenleri Beldibi Mağarası, Düden Şelalesi ve Manavgat Şelalesi’dir. Sadece yüzmek istemeyen farklı spor dallarıyla da uğraşmak isteyenler Saklıkent’de kayak, tekne gezintisi, sörf, dalış yapabilirler. Antalya’ya gelmişken sac kavurma, Tandır kebabı, hibe, tahinli piyaz, patlıcan tatlısı, teratorlu balık, tahinli kabak tatlısı, hibeş ve karpuz reçeli yenmelidir.

Bir cevap yazın