Antalya Kilis arası otobüs seferleri

Antalya ve Kilis arasında ki otobüs seferlerini şuan da sadece Metro Turizm düzenlemektedir, her gün iki şehir arası 1 adet sefer yapılmaktadır. Şehirler arası yolun çok uzun olması zaman ve maliyet açısından diğer otobüs firmalarının bu hat üzerinde sefer düzenlememesine sebep oluyor. Aslında otobüs yolculuğu bu iki şehir arasında en az tercih edilen seyahat türü diyebiliriz. Antalya ve Kilis arası 860 km kadar olduğu için, otobüs yolculuğu da çok uzun sürüyor. Antalya otogarından otobüse binen birisi 15 saat kadar yolculuk yapmak zorunda kalıyor, bu da otobüs yolculuğunun daha az tercih edilmesine sebep oluyor.

Metro turizm her gün iki vilayet arasında otobüs seferi düzenliyor, ancak talebin az olmasından dolayı şirket seferleri çok olağanüstü bir durum olmadığı sürece arttırma gereği duymuyor. Uzun mesafe ve süreden kaynaklı olarak insanlar da genellikle iki şehir arası ulaşımı hava yolu ile sağlamaya çalışıyor. Böyle de olunca otobüs firmalarına çok fazla bir iş düşmüyor, burada ortaya çıkan ihtiyacı da tek başına Metro turizm üstlenmeye çalışıyor. Antalya’dan Kilis’e otobüs fiyatları da Metro turizmin belirlemiş olduğu 85 liradan insanlara sunuluyor. Uçak korkusu olan ya da uçak bileti bulamayan yolcular için tek alternatif olan Metro turizm her gün aksatmadan seferlerini sürdürmeye çalışmaktadır.

Kişisel aracı olmayan ve uçak korkusu bulunan birisinin Antalya’dan Kilise gitmesi gerçektende çok zor olabiliyor. Çünkü acil bir şekilde yola çıkmanız gerekiyorsa ve yola çıktığınız zaman, o tek otobüs seferinin olduğu saate denk gelmemişse işler gerçekten de zorlaşıyor. Ama bu durumun da yakın bir vakitte çözülmesi planlanıyor, Metro turizmin dışında rakip firmalarında, aynı hat üzerine seferler hazırlaması planlanıyor. Böylece insanlar içinde daha fazla alternatifin olması ulaşımı daha da kolaylaştıracaktır. Ama o güne kadar Antalya’dan Kilis’e ya da tam tersi bir istikamete gidecekseniz biletinizi bir kaç gün önceden almanız yararınıza olacaktır. Tek bir otobüs seferi olmasından dolayı bazı zamanlar yer bulma sıkıntısı yaşayabilirsiniz, böyle bir sıkıntı yaşamamak için seyahat tarihinizin belli olmasından sonra biletinizi almanız yararınıza olacaktır.

Bir cevap yazın